Jan Tobiška z Judo ZŠ Sadová v republikovém finále OVOV vybojoval šestnácté místo!

14. září 2017, 08:48

Nový Bydžov - Judisté z čáslavského oddílu vyrazili v sobotu 9. září na 4. kolo 30. ročníku Polabské ligy, které hostil SKP Judo Nový Bydžov v hale zimního stadionu. V kategoriích U9, U11, U13 a U15 bojovalo 281 závodníků ze 36 oddílů. Čáslavský oddíl reprezentovalo 25 dětí, z toho 15 jich přivezlo cenný kov.

Velký úspěch čtrnáctiletého Honzy Tobišky na finále OVOV

Brno - Za zmínku určitě také stojí velký úspěch Jana Tobišky z Judo ZŠ Sadová Čáslav, který o uplynulém víkendu skvěle reprezentoval čáslavský oddíl i základní školu, kdy se zúčastnil 8. ročníku republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) v rámci projektu Sazka olympijský víceboj. Finále předcházela jeho účast na okresním a krajském kole. Na finále do Brna dorazilo 640 dětí ze 196 škol. Součástí akce byla řada doprovodných sportovních aktivit i setkání s úspěšnými olympioniky. Desetiboj se skládal z běhu na 60 m, skoku do dálky, hodu medicimbalem, shybů, švihadla, trojskoku, kliků, leh-sedů, krik. míčku a běhu na 1000 m. Klobouk dolů před Honzovým výkonem. Ze 126 chlapců ročníku 2003 se umístil na parádním 16. místě.