Judisté z Čáslavi slavili medailové úspěchy na mezinárodním turnaji v Rakousku

8. březen 2018, 09:03

Gmünden (Rakousko) - O uplynulém víkendu se čáslavští judisté vypravili do rakouského Gmündenu, kde se konal mezinárodní turnaj Austria CUP. Jde o jeden z největších rakouských dvoudenních turnajů.

Své svěřence sem doprovodil i čáslavský trenér Martin Horský, který dění na rakouském turnaji komentoval: „Po dlouhé době jsem jel ze závodů naprosto nadšený. Ája Prausová závodila v kategorii U16 do 44 kg. První dva zápasy vyhrála. V posledním zápase vedla na wazzari, avšak podcenila situaci, na což reagovala její soupeřka iponem a pro Áju Prausovou to znamenalo celkové 2. místo.“

Nadšený byl Horský i z Honzy Tobišky a Dominika Minaříka. První z borců startoval za kategorii U 16 do 66 kg. Vzhledem k tomu, že přechod ze staršího žactva do dorostenecké kategorie je velmi složitý, je každý úspěch hnacím motorem do další přípravy. Honza Tobiška se probojoval bez ztráty kytičky až do finále, ve kterém nastoupil proti Polákovi. Polák výkonostně Tobišku převyšoval a bral zaslouženě zlatou příčku. „Měl jsem z Honzy Tobišky krásný pocit. Předváděl moc pěkné judo. I tak náš čeká ještě spousta práce.“ Dominik Minařík se dle trenéra dlouhodobě potýkal s růstovými problémy v oblasti kolen. „Skoro dva roky nemohl pro bolesti závodit a pořádně trénovat. Byl to pro něj po dlouhé době první zahraniční start. V kategorii U 18 do 66 kg první dva zápasy prohrál. Pak už dělal krásné technické judo, které mu přineslo nakonec bronzovou medaili.“

Za Čáslav startovala v kategorii U 18 do 57 kg ještě Anička Freiwaldová, která na sobě musí ještě hodně pracovat. V čáslavském oddíle je nováčkem. Dalším čáslavským reprezentantem v rakouském Gmündenu byl Karel Sechovec, který bojoval v kategorii U 14. Prohrál hned v prvním zápase. Jeho soupeř jej do oprav již nevytáhl a tím pro Karla turnaj skončil. Posledním, kdo se bil za Čáslav, byl Jirka Nováček (Krtek), který vyrazil do Rakouska, ač byl po nemoci. Bohužel jeho oslabený organismus nedokázal odolat síle a technice soupeřů v kategorii U 16, a tak se Krtek neumístil.

Medailové úspěchy na Austria CUPu:
U16 - do 44 kg – 2. místo Andrea Prausová
U16 – do 66 kg – 2. místo Jan Tobiška
U18 – do 66 kg – 3. místo Dominik Minařík

Katka Dlouhá, foto archiv Judo ZŠ Sadová Čáslav
Zpět na článek
Bronzový Minařík - Judisté z Čáslavi slavili medailové úspěchy na mezinárodním turnaji v Rakousku

Stříbrná Prausová - Judisté z Čáslavi slavili medailové úspěchy na mezinárodním turnaji v Rakousku

Stříbrný Tobiška - Judisté z Čáslavi slavili medailové úspěchy na mezinárodním turnaji v Rakousku

Zleva Horský, Freiwaldová, Minařík, Prausová, Tobiška, Nováček - Judisté z Čáslavi slavili medailové úspěchy na mezinárodním turnaji v Rakousku