Kolínská přípravka brala v krajském přeboru bronz

25. září 2018, 09:03

Kolín - Letošní finále přípravek se po několika letech přesunulo ze Staré Boleslavi na stadion TJ Lokomotovy Beroun. Přesun to byl pro kolínský desetičlený tým příznivý. Skělou atmosférů a výborné výkony kazilo snad jen sychravé podzimní počasí. To však kolínský tým neodradilo v boji o každé místo ve výsledkové listině mezi 17-ti týmy a 170 závodníky z celého středočeského kraje. Systém bodování počítal vždy osm nejlepších závodníků z každého družstva v dané disciplíně, součtem výkonů jednodlivých závodníků.

Na berounský stadion se vydal hajit kolínské barvy tým ve složení Sofie Bébrová, Aneta Benešová, Jaroslav Hnida, Ema Hrabáková, Vojtěch Kofroň, Lukáš Meloun, Kryštof Šantrůček, Amálie Schederová, Jakub Solom a Josef Vonšovský.

Nejprve se kolínští atleti představili v hodu raketkou. Nejdelší hody předvedl Josef Vonšovský, který s výkonem 36,24m skončil na třináctém místě, Kryštof Šantrůček s 35,31m na místě devatenáctém a Ema Hrabáková která skončila třicátásedmá za 31,60m. To v součtu všech závodníků znamenalo pro kolínské 130 bodů a páté místo mezi týmy.

Další disciplínou byl sprint na 50m. V tom se nejlépe vedlo Sofii Bébrové, která za skvělý výkon a osobní rekord 7.66s skončila celkově čtvrtá a první mezi dívkami. Dále kolínské barvy nejlépe hajil Lukáš Meloun, který doběhl osmnáctý za 7.86s a Aneta Benešová dvacáta za 7.87s. Celkově sprint na 50m vynesl kolínskému týmu 150 bodů a třetí místo mezi týmy.

Třetí disciplínou byl skok do dálky, tam se kolínským vedlo výborně. Téměř všichni členové týmu si skočili osobní rekordy, nejen díky povzbuzování a hecování mezi sebou.  Vynikající sportovní atmosféru vytvořili také rodiče závodníků a dopomohli tak k jejich lepším výkonům. Výkony tak napověděly možným medailovým šancím v celkovém součtu. Nejlépe zaskákal Kryštof Šantrůček, který v novém osobním rekordu 424cm skončil celkově sedmý. Za ním na osmém místě skončil Jaroslav Hnida za 421cm, taktéž v novém osobním rekordu. Třetí nejlepší z týmu byl Lukáš Meloun s 417cm, což znamenalo jedenácté místo. Skok vynesl se součtem 160ti bodů kolínským druhé místo mezi týmy.

Poslední zbývala štafeta na 8x200m, která již tradičně bývá silnou disciplínou kolínských závodníků. Ambice týmu se také potvrdily a během dramatického závodu se oddělila skupinka třech nejsilnějších štafet ve složení TJ Neratovice, Stará Boleslav a Sokol Kolín. Ti nenechali nikoho na pochybách, kdo si to rozdá o přední příčky. V napínavém souboji nakonec kolínská štrafeta doběhla druhá za štafetou Neratovic a před třetí Starou Boleslaví. V celkovém součtu to znamenalo dalších 160 bodů, celkem tak kolínští nasbírali rovných 600 bodů.

Ty jim oproti loňskému zklamání z čtvrtého umístění, tentokrát na třetí příčku stačily a tým si tak mohl vychutnat krásné bronzové medaile a zaslouženou třetí příčku.