Kutná Hora hostila kuželkářské Mistrovství Středočeského kraje

1. únor 2017, 09:38

Kutná Hora - O prvním lednovém víkendu se v Kutné Hoře konalo Mistrovství Středočeského kraje 2017 s kvalifikací na MČR v dorostenecké kategorii od 15 do 18 let na 120 hodů sdružených. Sjelo se 5 hráček a 15 hráčů z celého Středočeského kraje.

V kategorii dorostenek jednoznačně vyhrála vicemistryně ČR Tereza Chlumská z Kosmonos, která svým výkonem 567 kuželek přehodila o 24 kuželek svou týmovou spoluhráčku Karolínu Kovaříkovou. Bronz vybojovala Nikol Benešová z Kostelce nad Černými lesy (470). V kategorii dorostenců vybojoval bronzovou medaili David Novák z Kostelce nad Černými lesy 537 shozenými kuželkami. Stříbro bral druholigový hráč z Kolína Jaroslav Hanuš, který svým výkon 541 nestačil na favorita a velmi nadějného talentovaného Vítka Jírovce z Poděbrad, který 558 kuželkami potvrdil, že mu zlatá medaile a titul Mistra Středočeského kraje právem patří.

Poslední lednový víkend kutnohorská kuželna hostila Mistrovství Středočeského kraje 2017 v královské, tedy mužské kategorii.

Vybojovat medaili a postup na MČR přijelo celkem 35 mužů. Kuželna byla perfektně připravená, takže se rozhodně bylo na co dívat Největším favoritem byl kolínský Filip Dejda, několikanásobný vicemistr světa hrající v Rakousku, který perfektně zvládnul první start a 637 kuželkami si zajistil postup do nedělního finále z druhého místa. Kvalifikaci vyhrál Aleš Košnar ze Sadské (641) a jako třetí postupoval Jaroslav Procházka z Tehovce (624). Domácí Leoš Vobořil postupoval ze 4. místa (619), Dušan Hrčkulák z 15. místa (570). Do nedělního finále se kvalifikovalo 24 nejlepších hráčů.

Nervy a hlavně fyzická kondice dala některým hráčům velmi zabrat. Poctivý a pravidelný trénink se vyplatil Filipu Dejdovi, který, i s jednou horší dráhou, hodil ,,svých“ 635 kuželek a tím potvrdil roli favorita a zaslouženě, na součet kuželek obou dnů, získal zlatou medaili a postup na MČR. Stříbrné místo vybojoval svými výkony 617 a 630 Luboš Beneš z Kosmonos. Na třetí stupínek vítězů se postavil Aleš Košnar ze Sadské, kterému se druhý start nepovedl podle svých představ. Druhý start se nepovedl ani Leoši Vobořilovi a díky 558 kuželkám se propadl na 9. příčku. Dušan Hrčkulák měl druhý start lepší (591), bohužel však to stačilo na 11. místo. Sláva vítězům, čest poraženým.

Všechny starty byly dohrány, medaile rozdány a letošní Mistrovství Středočeského kraje 2017 bylo úspěšně ukončeno a nezbývá než pogratulovat medailistům a popřát jim hodně štěstí na květnovém Mistrovství ČR.

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tyto soutěže a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Akce se konala za podpory Města Kutná Hora.