Kutnohorská atletka Dominika Nováková se probojovala do finále Mistrovství ČR žákyň!

25. září 2020, 08:51

Třinec - Atletický oddíl SKP Olympia Kutná Hora měl své zastoupení na Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze, které se konalo ve dnech 19. - 20. září 2020 v Třinci. Nominaci si v běhu na 200 m překážek vybojovala Dominika Nováková a spolu s ní dalších 23 soupeřek, které si to ve třech rozbězích rozdaly o postup do finálové osmičky.

A především z pohledu Dominiky se na třinecké dráze děly věci. Nejprve to vypadalo, že kutnohorské atletce unikne postup do finále o pouhých 26 setin. Následně by ale podán protest, neboť soupeřka v sousední dráze neúmyslně zavadila o její překážku, která se nárazem zvedla a výrazně Dominiku na trati zpomalila. Námitka byla uznána, a tak byla Dominika zařazena jako 9. do finálového běhu, což bohužel znamenalo její sólo závod, neboť na atletickém stadionu bylo k dispozici standardních osm běžeckých drah.

Dominika se však touto kuriózní a nepříjemnou situací nenechala rozhodit a časem 30,38 s vybojovala na Mistrovství ČR žákyň skvělé 8. místo!