Májový běh ve Zruči nad Sázavou vynesl téměř sedmnáct tisíc pro dobrou věc

29. květen 2020, 07:04

Zruč nad Sázavou - 6. ročník Zručského májového běhu se letos z důvodu pandemie konal později: Od 20. do 24. května 2020, aby byl splněn limit počtu 100 závodníků na akci.

Samostatně proběhly ve středu, čtvrtek, pátek a v sobotu vlny Lidového běhu, z jehož startovného bylo vybráno 16 800 Kč pro Pavlíka ze Zruče, který trpí autismem. V sobotu se konaly dětské a štafetové závody, v neděli pak dva rozběhy hlavního závodu. Letos byla připravena prodloužená trať z 8,4 kilometru na 10,1 kilometru se smíšeným povrchem a součtem stoupání 158 metrů.
V hlavním závodě nakonec vedle loňského vítěze Jiřího Milera nastoupil vysočinský suverén Jakub Exner z Jihlavy, ale také jeden z nejlepších českých běžců Jirka Homoláč z Brna. Doprovodil ho i jeho trenér a legendární vytrvalec Róbert Štefko.

Jirka potvrdil formu. Na těžké trati od začátku až do konce dominoval a vyhrál časem 34:53 min. Druhý proběhl cílem Jiří Miler v čase 36:18 min. a třetí Jakub Exner zapsal 36:39 min.

O hodinu dříve se na trať vydali ženy a veteráni. Absolutní vítězkou se stala tradiční účastnice Olga Krčálová z Polné v čase 43:50.
Atleti z Jiskry Zruč nad Sázavou se také neztratili a dosáhli mnoho medailových umístění:

Smíšená štafeta 4 x 600 m
KaLiPO - 1. místo - Nikol Petrásková, Linda Filipová, Petr Dubják, Ondřej Dubják
Bestie - 3. místo - Tereza Lapáčková, Matěj Svoboda, Lukáš Hájek, Věra Maštalířová