Memoriál Bohumila Duse letos hráli také jako kvalifikaci na mistrovství ČR dvojic

20. leden 2017, 08:30

Kutná Hora - V kuželně v Kutné Hoře se odehrál v týdnu od 4. do 15. ledna 2017 již 34. ročník Memoriálu Bohumila Duse. Tento turnaj byl zařazen jako jeden ze série kvalifikačních turnajů mistrovství ČR dvojic 2016 -2017. Do kutnohorské kuželny zavítalo celkem 52 dvojic, aby bojovaly o finálovou účast na letošním mistrovství ČR.

A na kvalitě předvedené hry to bylo znát. Téměř polovina hráčů dosáhla výkonů vyšších než 450 poražených kuželek, čtyři hráči překonali bájnou pětistovkovou hranici a celkem 17 dvojic překonalo 900 kuželek.

V mužské kategorii byli nejlepší Václav Schejbal z KK SDS Sadská a Filip Dejda ze Sokola Kolín hrající za rakouský KSV Raiba Mistelbach výkonem 977 poražených kuželek, o 11 kuželek méně se na druhém místě umístili Daniel Braun a Jan Kotyza z Kuželkářského klubu PSJ Jihlava a o pouhé dvě kuželky méně třetí místo obsadili domácí hráči Tomáš Jelínek a František Tesař výkonem 964 poražených kuželek. Obhájci z minulých ročníků Tomáš Bek a Aleš Košnar z KK SDS Sadská se museli spokojit se čtvrtým místem za výkon 963 kuželek a páté místo obsadili prvoligoví Pavel Kaan a Jaroslav Soukup z SKK Jičín, když porazili 959 kuželek.

V ženské kategorii zvítězily Michaela Moravcová ze Sokola Kolín a Zdeňka Dejdová z KK Jiří Poděbrady výkonem 954 poražených kuželek, na druhém místě se umístily kolínské hráčky Magdalena Moravcová a Zuzana Holcmanová, když porazily 916 kuželek. Třetí místo vybojovaly Michaela Nožičková a Alena Šedivá z SKK Jičín za výkon 895 kuželek.

Ve smíšené kategorii zvítězila dvojice Eva Renková z domácí Sparty KH se svým otcem Janem Renkou z KK SDS Sadská výkonem 965 poražených kuželek. Druhé místo vybojovala rovněž rodinná dvojice, manželé Jana a Daniel Braunovi z KK PSJ Jihlava, výkonem 939 kuželek a na třetím místě se umístila partnerská dvojice Jana Abrahámová ze Sokola Červené Pečky spolu s Agatonem Plaňanským z TJ Dynama Liberec za 929 kuželek.

Výkony na tomto turnaji byly lepší než v minulém ročníku. V hodnocení jednotlivců byl nejlepší jihlavský Daniel Braun, když porazil 515 kuželek, druhé místo obsadil liberecký Agaton Plaňanský výkonem 507 poražených kuželek a třetí místo vybojoval Jan Renka z KK SDS Sadská za 502 kuželek. Stejným výkonem 502 kuželek, jen horší dorážkou, obsadila čtvrté místo nejlepší žena Zdeňka Dejdová z KK Jiří Poděbrady.

Podrobné výsledky najdete na www.kuzelkykh.webnode.cz, fotky z veškerých kuželkářských akcí jsou na http://kuzelkykh.zonerama.com/. Pořadatelský oddíl připravil pro nejlepší dvojice věcné ceny.

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Tato akce se uskutečnila za podpory Města Kutná Hora.

Další program
20. ledna 2017, 17 hodin: Divize AS Kutná Hora - TJ Sokol Brandýs n. L.
21. ledna 2017, 9 hodin: 3. liga mužů Kutná Hora - TJ Lokomotiva Trutnov
21.ledna 2017, 13 hodin: 2. liga žen Kutná Hora - TJ Spartak Pelhřimov
28. ledna 2017, 8 hodin: Mistrovství jednotlivců Středočeského kraje muži - kvalifikace
29. ledna 2017, 9 hodin: Mistrovství jednotlivců Středočeského kraje muži - finále
3. února 2017, 17 hodin: Krajský přebor Kutná Hora ­- TJ Sokol Benešov
10. února 2017, 17 hodin: Divize AS Kutná Hora ­- KK Jiří Poděbrady B
11. února 2017, 9 hodin: 3. liga mužů Kutná Hora ­- KK Hvězda Trnovany
11. února 2017, 13 hodin: 2. liga žen Kutná Hora - TJ Sokol Chýnov