Milan Janoušek pátý na šampionátu v půlmaratónu

17. duben 2018, 07:35

Kolín - V sobotu 14. dubna proběhlo v rámci tradičního Pardubického vinařského půlmaratónu, na jehož start se letos postavilo přes 1100 běžců a běžkyň, mistrovství České republiky na této trati. Do mistrovského závodu byla přihlášena také pětice závodníků Sokola Kolín-atletika.

Z ní si výborně vedl především Milan Janoušek, který doběhl na celkovém devátém místě v čase 1:13:13 min., když závod opanovala keňská dvojice Matheka (1:05:25) a Rotich (1:05:43). Kolínskému běžci stačil tento čas na páté místo v mistrovství ČR za vítězným Homoláčem (1:06:15) z Univerzity Brno, druhým Pechkem z Úpice (1:08:38), třetím Krunkou z Nového Města nad Metují (1:09:33) a čtvrtým Auersvaldem ze Spartaku Praha 4 (1:13:04).

Jiří Křeček proběhl trať za 1:18:46 min. na 27. místě, Norbert Klváň skončil na celkové 65. příčce (1:22:41), Luboš Herel byl 102. (1:27:02) a Iva Kroužilová mezi ženami obsadila 15. místo a ve své kategorii B byla dokonce pátá (1:34:20). Kaňkou na vystoupení našich běžců bylo pouze to, že Jiří Křeček a Iva Kroužilová byli vyškrtnuti z výsledků mistrovství České republiky, neboť nestartovali v našem oddílovém dresu, jak ukládá soutěžní řád. Stejný osud potkal i libereckého Pavlištu, kterého toto vyloučení stálo dokonce stříbrnou medaili.