Mistrovství Středočeského kraje jednotlivců v režii mladých kutnohorských kuželkářů

27. leden 2013, 22:33
(aktualizováno: 27. leden 2013, 22:33)

Kutná Hora - V sobotu 26. ledna 2013 se konalo Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) jednotlivců pro rok 2013 v mládežnických kategoriích. Kutnohoráci si vedli znamenitě.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2013 - dorostenci

Na kutnohorskou kuželnu přijeli dorostenci, aby v disciplíně 120 hodů sdružených bojovali o titul Mistr Středočeského kraje 2013 a zároveň o postup na letošní Mistrovství ČR jednotlivců.

V soutěži dorostenek nám udělaly obrovskou radost naše děvčata, když titul „Mistr Středočeského kraje 2013“ získala Nela Kratochvílová výkonem 554 poražených kuželek, na druhém místě se umístila další domácí hráčka z pořádajícího oddílu TJ Sparta Kutná Hora Klára Šuhajová za výkon 547 kuželek. Tyto dvě medailistky postupují na MČR, které se uskuteční o víkendu 4.-5.května v Hazlově. Na třetím místě pak skončila jedna z velkých favoritek Jitka Vacková ze Sokola Kolín výkonem 541 kuželek.

Na snímku zleva stříbrná Klára Šuhajová, uprostřed nejlepší dorostenka Nela Kratochvílová a vpravo bronzová Jitka Vacková

V dorostenecké kategorii byl nejlepší Filip Bajer z SK Kosmonosy výkonem 536 poražených kuželek, na druhém místě se umístil Jakub Šmidlík ze Sokola Tehovec za výkon 503 kuželek a třetí místo obsadil poděbradský Adam Saska (TJ Bohemia Poděbrady) lepší dorážkou, před čtvrtým Filipem Janušem ze Sokola Benešov, oba výkonem 499 kuželek. Všichni tři medailisté mají právo bojovat na MČR v květnu v Náchodě. Domácí kuželkáři neměli v této kategorii zastoupení.

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony a za napínavou podívanou až do posledních hodů, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tyto přebory a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení soutěže a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2013 - žáci

Souběžně v Benešově proběhlo MJ SKKS pro rok 2013 v kategorii žákyň a žáků, kteří bojovali o titul v disciplíně 100 hodů sdružených.
Z tohoto mistrovství si žáci kutnohorské Sparty přivezli dvě medaile. V kategorii žáků zvítězil a titul „Mistr Středočeského kraje 2013“ získal suverénně Vojtěch Kosina výkonem 452 poražených kuželek, který si vybojoval právo účasti na MČR v Horním Benešově. Na druhém místě se umístil další kutnohorský Sparťan Kryštof Hartman za 434 kuželek, na třetím místě se umístil Matěj Vondráček z SK Kosmonosy, který dosáhl výkonu 412 poražených kuželek.

vlevo Mistr Středočeského kraje 2013 Vojtěch Kosina, vpravo stříbrný Kryštof Hartman

Mezi žákyněmi kralovala děvčata z SK Kosmonosy, první byla Karolína Kovaříková výkonem 423 kuželek, druhá Tereza Chlumská výkonem 403 kuželek a třetí Sára Plačková ze Sokola Kolín 392 kuželek. TJ Sparta Kutná Hora neměla v této kategorii zastoupení.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2013 - junioři

Do třetice na kuželně v Kosmonosích bojovali junioři v kategorii 120 hodů sdružených. V kategorii juniorů zvítězil Martin Schejbal z KK SDS Sadská výkonem 549 kuželek, o pouhé tři kuželky méně shodil stříbrný kutnohorský Leoš Vobořil (546), bronzovou medaili si vybojoval Tomáš Čožík ze Sokola Benešov za výkon 535 kuželek. Všichni tři medailisté mají právo bojovat na MČR v květnu v Českých Velenicích.

V kategorii juniorek zvítězila Nikol Plačková ze Sokola Kolín výkonem 538 kuželek, druhá Jana Abrahámová ze Sokola Červené Pečky porazila 511 kuželek a třetí domácí hráčka Marcela Rajtarová z KK Akuma Kosmonosy 471 kuželek. První dvě dráčky postupují na MČR do Přerova. Kutnohoráci neměli v této kategorii zastoupení.