Na vrchol se vydrápala z posledního místa!

17. listopad 2009, 22:31

Holé Vrchy - V den výročí "sametové revoluce" již tradičně na Holých Vrších pořádají cyklokros a letos to byl již 7. závod mládežnických kategorií TOI TOI Cupu sezóny 2009/10.

Chvilku po poledni se na start připravila i Markéta Drahovzalová. Hned po startu měla tato mladá nadějná cyklokrosařka kolizi, mezi tím ji ujelo čelo závodu a ona se propadla až na poslední místo. Markéta se ale nedala a po prvním kole, které měřilo 2605 metrů, se probojavala na pěkné druhé místo. V dalších kolech závodu a v poslední kole Markéta Drahovzalová dýchala na záda slovenské soupeřce Tereze Medveďové. Asi 500 metrů před cílem Markéta Drahovzalová Terezu Medveďovou předjela a strhujicím finišem si dojet pro první zlaté místo.

Na broznovém stupínku se objevila Barbora Šimková (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí) na druhém místě se umístila zmiňovaná slovenská cylkokrosařka Tereza Medveďová (SVK) a první místo obsadila Markéta Drahovzalová (Bike klub Kutná Hora).