Unikom

Na XXXIV. ročníku Memoriálu Františka Nocara padaly hodně kvalitní výkony!

13. červen 2018, 06:14

Kutná Hora - V kutnohorské kuželně se v týdnu od 28. května do 2. června 2018 odehrál již 34. ročník Memoriálu Františka Nocara. V disciplíně 1x120 hodů sdružených bojovalo o co nejlepší umístění sedm desítek kuželkářů. Účast v tomto turnaji byla srovnatelná s účasti v minulých ročnících, výkony byly ovšem nesrovnatelně vyšší.

Na šestistovku se letos podařilo dosáhnout hned čtyřem hráčům. Nejprve v úvodu turnaje to byl kolínský Filip Dejda hrající v rakouském BSV Voith St. Pölten, který pokořil 602 kuželek. Vzápětí byl ale překonán Alešem Košnarem z druholigového KK SDS Sadská výkonem 623 kuželek a tento výkon znamenal i celkovou výhru v turnaji. Poslední hrací den Filip Dejda ve svém druhém náhozu se pokusil nejlepší výkon turnaje překonat, výkonem 619 poražených kuželek ale zůstal na druhém místě. Třetí místo si vybojoval Jan Pelák ze Sokola Kolín za výkon 605 kuželek, s bramborovou medailí se musel smířit Pavel Vymazal z KK Konstruktivy Praha, který porazil jen o dvě kuželky méně.

Více než 580 kuželek překonalo dalších 7 hráčů, nejlepší kutnohorský hráč Zdeněk Rajchman výkonem 583 kuželek obsadil 11.místo. V ženské kategorii zvítězila domácí hráčka Eva Renková výkonem 553 kuželek, druhé místo vybojovala Vladimíra Pavlatová z AC Sparta Praha, když porazila 538 kuželek, za výkon o pouhé čtyři kuželky méně obsadila třetí místo Anna Sailerová z SK Žižkov Praha. Velice nás potěšila účast kuželkářů neregistrovaných. Nejlepší Pavel Frait z týmu TESPO Hořice dosáhl výkonu 576 kuželek, což v celkovém pořadí všech zúčastněných znamenalo překrásné 14.místo.

Za povšimnutí stojí dílčí výkony – nejvyšší plné na jedné dráze měl domácí Václav Jelínek, který na dráze č.3 porazil 115 kuželek, nejlepší dorážku na dráze č. 4 pak měl Filip Dejda – 81 kuželek, který zároveň vytvořil i rekord této dráhy – celkem 191 kuželek. Nejvyšší plné celkem měl nejlepší kutnohorský hráč Zdeněk Rajchman – 408 kuželek, nejlepší dorážku celkem pak opět kolínský Filip Dejda – 241 kuželek. Jednou z aktivit mnoha kuželkářských klubů a oddílů je organizování turnajů a dlouhodobých soutěží pro neregistrované kuželkáře, tedy partičky přátel ze zaměstnání, jiných sportovních klubů, rodinných družstev apod.

Kuželkářský oddíl TJ Sparta Kutná Hora nabízí možnost uspořádat turnaje neregistrovaných. Zájemci o tento sport nás mohou kontaktovat, informace budou zveřejňovány na našich webových stránkách www.kuzelkykh.webnode.cz, kde najdete i podrobné výsledky letošního turnaje, fotografie z akcí kuželkářského oddílu TJ Sparta Kutná hora jsou k nahlédnutí na https://www.zonerama.com/kuzelkykh/39131

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.