Nejrychlejší čas půmaraton Kolín - Velký Osek - Kolín zaznamenal Jan Švadlenka z AC Mladá Boleslav

17. srpen 2020, 07:09

Kolín - 62. ročník běhu Kolín - Velký Osek - Kolín "Memoriál Jindry Stránského" odstartoval v neděli na atletickém stadionu Mirka Tučka. Závodníci současně běželi o titul přeborníka Středočeského kraje v půlmaratónu.

V hlavní mužské kategorii zvítězil Jan Švadlenka (AC Mladá Boleslav), který porazil druhého Petra Harnoše (Sokol Kolín - atletika) a třetího Miroslava Balatku.

V kategorii do 49 let byl nejrychlejší Luboš Herel (Sokol Kolín - atletika), druhé místo si zajistil Vratislav Libánský (Sfhk Havlíčkův Brod) a třetí byl Tomáš Kutmon (Praha Modřany).

Kategorii do 59 let ovládl Martin Fořt (Eleven run Team), který dosáhl čtvrtého nejrychlejšího času v absolutním pořadí a v kategorii C porazil druhého Víta Malíka (CEWC Borovany) a třetího Vladimíra Káru (AC Patřín).

Ve veteránské kategorii do 69 let zvítězil Miroslav Brabenec (Žďár n. S.), před Pavlem Bělehrádkem (TJ Čolek) a třetím Jaroslavem Mičkou (AK EZ Kopřivnice).

Ve skupině nejstarších mužů kraloval Miroslav Říha (1945, Sokol Sadská).

V hlavní ženské kategorii zvítězila Ivana Vávrů (TJ VTŽ Chomutov), před druhou Adélkou Semrádovou (Čáslav) a třetí Terezou Chudomelovou.

V kategorii žen do 44 let ovládla Iva Kroužilová (Sokol Kolín - atletika), druhé místo si zajistila Kamila Vítová (Šneci v běhu) a třetí byla Alena Kmeťová.

Ve skupině závodnic do 55 let byla nejrychlejší Jitka Kábrtová (Sokol Studnice), Druhá doběhla Martina Hampejsová (Šneci na max) a třetí Monika Vávrochová (GP Kolín).

V kategorii nejstarších žen doběhla v nejrychlejším čase Hana Breburdová (Maraton klub Kladno).