Piloti ze Zbraslavic obsadili první tři místa ve třídě kombi plachtařského závodu AZ Cup

29. duben 2014, 23:02
(aktualizováno: 29. duben 2014, 23:05)

Zbraslavice - Ve dnech 17. - 26. dubna se na letišti ve Zbraslavicích konal šestý ročník prvního, a také největšího, závodu plachtařské sezóny AZ Cup Zbraslavice. Na startu bylo 81 závodních strojů a sportovní týmy z celé republiky.

Piloti z Aeroklubu Zbraslavice obsadili ve třídě kombi první tři místa. Zvítězila Alena Netušilová (bude bojovat na mistrovství světa žen, které se bude konat v roce 2017 ve Zbraslavicích), druhé místo obsadil rodák ze Zbraslavic Petr Tichý a třetí byl Martin Hřivna. Všichni tři závodníci jsou nejen členy Aeroklubu Zbraslavice, ale také reprezentují Českou republiku jako členové národního plachtařského týmu.

Ve třídě klub nám štěstí tolik nepřálo. Nejlépe z našich se umístili Jan Horák, Kuba Kmošek a Jan Pajer (5., 6. a 9. místo), další pěkná místa získali Richard Jensen z Ledče nad Sázavou a Venca Kunášek z Paběnic (15. a 16. místo). První závody v životě také absolvoval nejmladší účastník - osmnáctiletá vycházející hvězda českého nebe ze Zbraslavic Barbora Moravcová. Po první disciplíně začala na 24. místě, mezi zkušenějšími závodníky ale neudržela krok a nakonec získala 43. místo, což při počtu 53 závodníků ve třídě klub rozhodně není špatné umístění. Třídě klub kraloval Ivan Harašta (Toužim), druhý skončil Michal Koďousek (Jaroměř) a třetí Pavel Trybenekr (Hořice).

Aeroklub Zbraslavice je významný český sportovní klub. V jeho řadách najdete piloty různých zaměření - od stíhačů na Gripenech, dopravních pilotů z celého světa, akrobatické piloty, až po čistokrevné sportovní plachtaře. Díky nadstandardnímu personálnímu zázemí pořádá soutěže národních i světových parametrů - např. Akrobatické mistrovství světa, Mistrovství světa v plachtění žen, dvakrát mezinárodní slet historických větroňů...

Aeroklub Zbraslavice je vítězem celostátní plachtařské soutěže 2013, v anketě Aerowebu vyhrál rozdílem několika tříd titul Letecká škola roku v kategorii všeobecného letectví. Aeroklub Zbraslavice je držitelem diplomu Mezinárodní letecké federace FAI za mimořádný přinos leteckému sportu. Díky našim pilotům zná Zbraslavice celý svět.