Poděbradští gymnazisté s Kolíňáky v čele bronzoví ve Středoškolském poháru

11. říjen 2017, 13:53

Kolín/Poděbrady - Na břeclavském stadiónu vyvrcholil celorepublikovým finále letošní 36. ročník Středoškolského atletického poháru. Kolín sice nebyl v klání nejlepších středoškoláků zastoupen žádným týmem, ale kolínští atleti ze skupiny Antonína Morávka byli tahouny družstva Gymnázia Jiřího z Poděbrad.

Neskutečně vyrovnaný souboj nakonec skončil velkým úspěchem týmu z nedalekého lázeňského města, který v konečném účtování obsadil mezi 19 nejlepšími českými školami z několika set zúčastněných skvělou bronzovou příčku. Na rozdíl od okresních a krajských kol směli za každou školu nastoupit v každé disciplíně pouze dva závodníci a oba bodovali, takže každé zranění či jiný výpadek mohly být pro družstvo osudné.

Hlavní postavou poděbradského týmu byl Štěpán Hampl, který suverénně vyhrál běh na 100 metrů za 10,88 s a v osobním rekordu 624 cm výrazně bodoval i ve skoku dalekém. Výborně si vedl v běhu na 100 metrů i další kolínský sprinter Marek Řehák, jenž trať zaběhl za 11,41 s. Zato start ve skoku dalekém se mu příliš nevyvedl, když zaznamenal nejdelší skok jen 480 cm. Třetím Kolíňákem v sestavě byl Tadeáš Krakuvčík, který se prezentoval osobním rekordem 4:27,59 min. na 1500 metrů a v běhu na 400 metrů zaběhl čas 53,82 s. Celá trojice pak v závěrečném běhu na 100-200-300-400 metrů vybojovala na posledních třech úsecích velmi těsně bronzové medaile. O ty se zasloužil i další kolínský atlet Jan Jína, jenž ale bohužel na stadiónu v Borkách už v závodní činnosti nepokračuje, který zdolal ve výšce výborných 186 cm.

Suverénními vítězi letošního ročníku se stali žáci SPŠ Tábor ziskem 9462 bodů, ale pak už bylo pořadí "našlapané". Druzí studenti Gymnázia Jakuba Škody z Přerova nasbírali 9075 bodů, poděbradští chlapci pak 9030 bodů a o 11 bodů méně pak jak žáci Gymnázia Šumperk, tak závodníci z Gymnázia Uherské Hradiště, a ještě 9013 bodů získali chlapci z Gymnázia Třinec.