Pražská Slavia potvrdila roli favorita a házenkáře Kutné Hory z poháru vyřadila

2. září 2015, 01:26

Kutná Hora - Kutnohorský tým mužů házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v sobotu zahájil novou mistrovskou sezónu 2015/2016 utkáním prvního kola Českého poháru, ve kterém přivítal zkušený druholigový tým - HK Slavia Praha. Utkání se hrálo na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově:

Kutná Hora - Slavia Praha 25:38 (13:18)

Úvodní minuty pohárového utkání byly poměrně vyrovnané a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení (1:0, 1:2, 3:2 a 3:4). Ještě v 9. minutě byl stav nerozhodný 4:4, ovšem v dalším průběhu prvního poločasu se stále více a více začal prosazovat zkušený tým hostí. Ve 12. minutě vedl 4:7, ve 14. minutě 5:9. Sparta sice později třikrát snížila na rozdíl dvou branek - na 7:9, 8:10 a v 19. minutě na 9:11, závěrečná desetiminutovka prvního dějství patřila jasně soupeři. Ten čtyřmi brankami v řadě odskočil na rozdíl šesti branek a do kabin si následně odnášel náskok pětibrankový, poločas skončil vedením pražské Slavie 13:18.

Na začátku druhého poločasu sice domácí dokázali třikrát snížit na rozdíl čtyř branek - na 15:19, 16:20 a 17:21, na víc však neměli. V dalším průběhu utkání zbytečnými chybami jak v obraně, tak i v útoku soupeři k pohodovému a vysokému vítězství hodně napomohli. V polovině druhého poločasu již vedli hosté o osmi branek - 20:28 a své jasné vedení do konce utkání navýšili až na konečný rozdíl čtrnácti branek. V sobotním utkání tak potvrdil tým pražské Slavie roli vysokého favorita a z Kutné Hory si odvezl zasloužený postup do druhého kola ČP za vítězství 25:39.

Kutnohorský tým mužů vstoupil do sezóny nepříliš úspěšně, porážka od zkušeného druholigového soupeře se ale dala čekat. Ovšem nemusela být rozhodně tak vysoká. Hráči Sparty často chybovali v obraně, kde nedokázali včas zastavovat akce soupeře a ten je dokázal úspěšně zakončovat. A také v útoku bylo k vidění příliš chyb, jak při rozehrávce, tak při zakončení.
Celkem solidně zachytal Červenka, spolehlivě zahráli Kůrka s Polívkou. Ostatní hráči podali výkon spíše dost rozpačitý a nevyrovnaný. Co je potěšitelné, po delší době nastoupil za Spartu Morysek (hrál naposledy na podzim 2010 a týmu v nové sezóně občas vypomůže) a premiéru v kategorii dospělých si odbyl prvním rokem starší dorostenec Šimon Veselý, který dokonce zaznamenal dvě branky.

Po nepříliš povedené letní přípravě a s úzkým, v sobotu i dost oslabeným kádrem hráčů bylo pohárové utkání pro trenéra Sparty Víta Šnajdra stále jenom dobrá příprava na nastávající mistrovský ročník Společné regionální ligy 2015/2016. Ten začíná pro kutnohorský tým mužů v sobotu 12. září, kdy zavítá do haly nováčka soutěže, avšak hodně kvalitního a zkušeného B týmu DUKLY Praha (začátek v 10 hodin).

A jak hodnotil sobotní výkon svých svěřenců trenér Vít Šnajdr: "Utkání se nehodnotí dobře, porážka o 14 branek je až příliš krutá ,nicméně vzhledem k sestavě a k probíhající přípravě se dala čekat. Hlavní problém byl v obraně, která se po odstoupení Brože v podstatě rozpadla. Dále jsme měli velké množství technických chyb, čehož soupeř využil k realizaci smrtících rychlých útoků. Přesto se i v tomto zápase našlo pár pozitiv. Jedním byl výkon Kůrky, který představoval v obraně jistotu a táhl i ofenzivu. Solidní výkon podal debutant v dresu Sparty Šimon Veselý. Zbytek hráčů se víceméně hledal. Do příštích zápasů musíme zapracovat na obraně a všichni hráči musí zlepšit svou fyzičku. Věřím, že v soutěži se vrátí někteří další hráči a svou hru výrazně zlepšíme."

Sestava  a branky Sparty: Červenka - Kůrka 7, Polívka 6, M. Veselý 4, Petránek 3, Š. Veselý 2, Horníček 1, Morysek 1, J. Salák 1, Brož a Šnajdr (hrající trenér). Napomínání: 1/2. Vyloučení: 1/3, Sedmičky: 4/2 - 3/2, Rozhodčí: Kříženecký - Václavík (oba Praha), Diváků: 77.