Před letní přípravou čáslavští judisté prokázali skvělou formu

14. červen 2018, 07:31

Čáslav - Letní příprava na čáslavské judisty teprve čeká, již teď jsou ale ve velmi dobré formě.

Ája Prausová předvádí vrcholnou formu. Na Poháru ČR družstev kategorie U15 získala se svým týmem zlatou medaili. Stalo se v poslední době pravidlem, že Prausová startuje i za starší věkovou kategorii U18, se kterou právě na Poháru ČR získala navíc bronz.

Od 18. do 22. května vyrazil krajský výběr do rakouského Strasswalchenu, kde se konal mezinárodní turnaj. Krajský výběr chlapců se v konkurenci sedmi týmů porval o konečné parádní 3. místo. Národní tým českých děvčat se na turnaji svezl na zlaté vlně. Po turnaji se výběr zdokonaloval na výkonostních trénincích.

Ani mladší čáslavští svěřenci kategorií U9, 11, 13 a 15 nezahálí. Třetí květnovou sobotu vyrazili na 3. kolo Polabské ligy, které hostil Kolín. Tohoto závodu se účastnilo celkem 235 závodníků, z toho 23 čáslavských svěřenců. Výsledky: Mláďata U9 - chlapci: 1. místo Erik Círek (do 24,7 kg), 1. místo Martin Odvárka (do 26,4 kg). Kategorie U11 chlapci: 1. místo Felipe Huber, 3. místo Odvárka Jan (v konkurenci 15 závodníků do 34 kg!). do 55 kg byl Jakub Váňa na 2. místě. V kategorii mláďata dívky U11 do 40 kg urvala Johana Pilcová 3. příčku v kategorii do 40 kg. V mladších žácích (U13) skončil Oliver Huber v kategorii do 34 kg, v konkurenci 11 závodníků, na bronzové příčce. Hruška Jan skončil v kategorii do 42 kg na 3. místě. V kategorii do 46 kg vybojoval Rudolf Špačinský zlatou medaili a v kategorii nad 60 kg urval Milan Dlouhý stříbro. Kategorii mladších žákyň (U13) do 48 kg zvítězila Anna Zrucká. Čáslav byla po 3. kole na průběžné 3. příččce Polabské ligy.

První červnovou sobotu vyrazili svěřenci čáslavského oddílu na Mezinárodní velkou cenu do Nového Bydžova. V tomto závodě se dokázal prosadit v kategorii U11 55+ kg Jakub Váňa a ve stejné věkové kategorii do 34 kg Felipe Huber. Oba borci vybojovali zlato. Ve stejný den se konala dorostenecká liga, kterou hostil na domácí půdě čáslavský oddíl. Kluci porazili Ostravu, Brno, Hranice a Hradec Králové. Nedařilo se jim proti Olomouci, které podlehli 3:5. Po součtech všech bodů obsadili čáslavští chlapci 1. místo a mohou se tak těšit na podzim na finálovou skupinu!

Ája Prausová týž den odcestovala s výběrem ČR kategorie U15 na mezinárodní turnaj do maďarského Györ, kde se jí podařilo získat krásnou stříbrnou medaili! Prausová ve svém úsilí nepolevila a tak mohla o týden později slavit zlato na Českém poháru v Chomutově, kategorie U15, 18!!

V červnu čeká svěřence čáslavského juda plno akcí. V sobotu 16. června se vydají kategorie U9, 11, 13 a 15 do Berouna. Zde se budou reprezentanti kategorie U13 snažit urvat body, aby se nominovali na Pohár ČR. Od 17. do 20. června vyrazí čáslavští judisté se svými trenéry v čele s Martinem Horským, rodiči a přáteli, na splutí řeky Vltavy. Následující víkend je čeká tradiční akce na závěr školního roku - Akce jako prase. Poslední červnový den vyrazí děti s trenéry na judistický tábor do Zbýšova.