Prohraná koncovka prvního setu v úvodním utkání připravila zručské volejbalisty o tři body

25. únor 2013, 21:37
(aktualizováno: 25. únor 2013, 21:38)

Zruč nad Sázavou - V 15. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 29. a 30. kole) se volejbalisté Jiskry utkali na domácí palubovce ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou s celkem od pramene Sázavy - TJ Žďárem nad Sázavou.

Trenér domácího družstva Michal Grivalský před zápasem řekl: "Po neúspěšném výjezdu do Hrotovic chceme na domácí palubovce znovu bodovat a našemu soupeři tak oplatit podzimní prohry. Výsledky Žďáru nejsou po vánoční pauze tak přesvědčivé a jejich výkony venku jsou celkově slabší než doma. Proto věřím, že nějaké body urveme."

29. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou  - TJ Žďár nad Sázavou  3:2  (-23,19,16,-18,10)
Domácí vstoupili do utkání aktivně a koncentrovaně, hosté jako kdyby byli myslí ještě na Vysočině. První set dospěl do koncovky, do které si domácí připravili dvoubodové vedení 23:21. Po třech nevynucených chybách zručských borců v řadě však první set získali hosté a na ukazateli skóre bylo Zruč nad Sázavou – Žďár nad Sázavou 0:1.  Promarněná koncovka prvního setu domácí tým ještě více semkla a výsledkem byl soustředěný a stabilní výkon, díky němuž Zručáci vyhráli další dva sety a obrátili průběžný výsledek utkání na 2:1. Ani jeden ze setů nedospěl do koncovky, ve které by hostující volejbalisté měli šanci vyhrát. Změnou sestavy dokázal Žďár oživit svoji hru a zejména zlepšenou přihrávkou a rychlou nahrávkou do kůlu získal převahu nad domácí Zručí a čtvrtý set vyhrál přesvědčivě v poměru 25:18. Rozhodnutí o vítězi dramatického a pohledného zápasu musela přinést zkrácená sada. V té si domácí hráči brzy vytvořili čtyřbodové vedení, které si trpělivou hrou drželi až do koncovky. I přes obrovskou snahu žďárských hráčů podpořenou stoprocentním rizikem na servisu, se jim nepodařilo dílčí ztrátu dohnat a domácí volejbalisté si tak za podpory výborného publika užili důležité vítězství 3:2.
Po hodinové přestávce nastoupila obě družstva k odvetnému zápasu.

30. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - Jiskra Ústí nad Orlicí  1:3 (-14,24,-22,-17)
Domácí Jiskra nastoupila do druhého střetnutí beze změn v základní sestavě, hosté s několika obměnami. Čerstvá krev vlila do žil žďárských volejbalistů potřebnou energii, naopak domácí hráči působili po dvouhodinové bitvě v prvním utkání velmi unaveně. Nebylo proto překvapením, že domácí prohráli první set rozdílem třídy 14:25. Druhý set nabídnul dramatickou a vyrovnanou podívanou, domácí borci zlepšili obrannou hru na síti i v poli, která byla potvrzena dobrou úspěšností zručských útočníků při dohrávání jednotlivých výměn. Jeden z nejhezčích setů sobotního dne skončil 26:24 pro Zruč a bylo vyrovnáno na sety 1:1. Třetí set se dlouho vyvíjel podobně jako ten druhý, v koncovce však hostující volejbalisté prokázali větší agresivitu a sebevědomí na servisu i útoku a vyrovnanou koncovku rozhodli ve svůj prospěch. Prohraná třetí sada sebrala domácím vítr z plachet, zručští volejbalisté už nenašli morální a fyzické síly na zvrat. Po nevydařeném úvodu čtvrtého setu prohrávali 0:7, v prostřední fázi setu se sice zvedli a stáhli skóre na rozdíl čtyř bodů, nicméně dalšími nevynucenými chybami se připravili o možnost bojovat v koncovce setu a prohráli čtvrtý set 17:25, celkově pak 1:3 na sety.

Domácí trenér Michal Grivalský se po druhém utkání svěřil se svými dojmy: "S výkonem dnes můžeme být spokojeni, věřím, že jsme našim fanouškům nabídli zajímavou podívanou a tímto jim i děkuji za podporu. Trochu nás mrzí, že jsme nedokázali v prvním utkání zvítězit za tři body, rozehrané jsme to měli dobře. Ve druhém utkání byl soupeř lepší, nezbývá než mu pogratulovat. O víkendu jedeme do Hradce Králové k důležitému utkání proti sousedovi z tabulky – TJ Sokol Malšovice. Snad dnešní výkon potvrdíme a udržíme se před Malšovicemi v tabulce druhé ligy na 7. místě."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Michal Grivalský, Petr Grivalský, Jiří Vorlíček, Radek Martinec, Jiří Plachý, Martin Šindler, Lukáš Vosyka ©, Martin Unzeitig, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil. Trenér: Michal Grivalský.