Standa Jíra a Štěpán Hampl jsou senzačně ve štafetovém finále!

14. červenec 2018, 09:02

Kolín/Tampere - V pátečním podvečeru byly na mistrovství světa juniorů v Tampere na pořadu rozběhy štafet na 4x100 metrů a polovinu české reprezentační sestavy tvořili sprinteři Sokola Kolín - atletika. Zatímco Štěpán Hampl, kladenský Matěj Krsek a Daniel Vejražka z Klášterce nad Ohří už měli individuální vystoupení za sebou, pro Stanislava Jíru to byla první zkušenost na vrcholném závodě. A výsledek stál za to!

České kvarteto nastoupilo hned v prvním rozběhu a na startu v sedmé dráze zaklekl Stanislav Jíra. Po nacvičené "kolínské" předávce přebral štafetový kolík a začalo se rodit obrovské české překvapení. Na třetím úseku štafetu přebral Matěj Krsek, který měl už na šampionátu za sebou vynikající třetí místo v běhu na 400 metrů, a do cílové rovinky vybíhal semifinalista dvoustovky Daniel Vejražka. V cíli z toho byl nejen vynikající čas 39,91 s, čímž tato sestava poprvé zaběhla pod 40 sekund, ale především senzační druhé místo, které znamenalo přímý postup do finále! České kvarteto podlehlo ve svém rozběhu pouze Italům, kteří byli rychlejší jen o 16 setin. Překvapením bylo především vyřazení vynikajících Britů a Australanů, kteří shodně pokazili poslední předávku.

Nejrychlejší byli ze všech tří rozběhů němečtí sprinteři, kteří předvedli nejkvalitnější čas celé letošní sezóny 39,13 s, a jen o pět setin pomaleji běželi Japonci. Mezi favority finálového závodu, který je na pořadu mistrovství v sobotu v 15:40 hod. našeho času, budou samozřejmě patřit také štafety Spojených států (39,49), Trinidadu a Tobaga (39,68) a Jamajky (39,69). Poslední sestavou, která se prosadila časem do finálového závodu byli Španělé (39,99), o jejichž postupu na úkor Poláků rozhodovaly při shodném čase tisíciny sekundy.