Taehan vítězem prvních on-line závodů v ČR

11. květen 2020, 07:35

Kolín - Taekwondisté si o prvním květnovém víkendu zazávodili i přesto, že v současné době žádné klasické závody ani tréninky neprobíhají. Konal se totiž historicky první on-line turnaj v České republice.

A byl o něj zájem. Organizátoři Hirundo Poomsae Cupu oblékli do toboků (cvičebních úborů) celkem 138 závodníků ze 13 českých i slovenských taekwondo WT klubů, kteří navíc výtěžkem ze startovného podpořili organizaci Cesta domů.

Účastníci měli za úkol natočit, jak cvičí doma v obýváku, pokoji, ve sklepě nebo venku dvě technické sestavy. Ty si mohli buď vybrat, nebo je těm zkušenějším určil los. Video nasdíleli do facebookové skupiny a tam je pak rozhodčí v neděli 3. května 2020 ohodnotili.

Z kolínského klubu se zapojila třicítka závodníků a na pomyslných stupních vítězů se vystřídali ve většině kategorií. Vydařené sestavy předvedli nejen ostřílení závodníci, kteří se stali celkovými vítězi své kategorie hned jedenáctkrát, ale také úplní nováčci.

Emma Jana Maynardová dokázala na svých prvních závodech dosáhnout na stříbro a Šimon Samek hned napoprvé v konkurenci deseti zkušenějších soupeřů vybojoval třetí místo. Na otázku, jak se mu závodilo a jak se na závody připravoval, osmiletý bojovník odpověděl: „Závodění se mi líbilo moc, bavilo mě a líbilo se mi, že tam byla spousta dětí, které dělaly také pěkné sestavy. Trénovali jsme se sestrou Sofčou a s tátou doma i na zahradě, ale už se těším na společné tréninky do tělocvičny.“

Nezávodilo se ale pouze v jednotlivcích, své sestavy mohli natočit také sourozenci a rodiče s dětmi. I těchto kategorií se zúčastnili cvičenci z Taehanu a obsadili většinu medailových pozic. Sestry Bulíčkovy vybojovaly druhé místo za zlatými sourozenci Hájkovými z našeho klubu a v rodinné kategorii se zadařilo Leeovým a Rosenbaumovým, kteří se podělili o místo druhé a třetí.

Celý turnaj byl bodován podle nového bodovacího systému. Taehan dokázal vybojovat 645 bodů a stal se tak celkovým vítězem. Druhý tým v pořadí nasbíral pouhou polovinu našich bodů.

Gratulujeme všem závodníkům a děkujeme, že i v této době pilně trénují a rozhodli se podpořit dobrou věc.