Titul středočeského přeborníka vybojovali Adam Ťok, Anna Daňková a Matěj Kučera

26. listopad 2012, 08:58
(aktualizováno: 26. listopad 2012, 08:58)

Kralupy nad Vltavou - Krajské přebory žactva se čáslavským plavcům vydařily. V Kralupech nad Vltavou se utkali nejmladší plavci Středočeského kraje (deseti a jedenáctiletí). Z Čáslavských se přeborníkem Středočeského kraje žactva stal Adam Ťok na 50 m kraul, které doplnil 2. místem na 100 m kraul a 3. místem na 100 m polohově. Dalším medailistou byl Ondřej Suchý, který získal dvě stříbrné medaile na 50 a 100 m motýlek.

Na přeboru Středočeského kraje žactva mezi dvanácti až čtrnáctiletými žáky se představili čtyři čáslavští plavci. Dvojnásobnou přebornicí kraje mezi třinácti letými se stala Anna Daňková, která zvítězila na 100 a 200 m prsa a přidala stříbro na 200 m polohově a bronz na 100 m polohově. Dalším přeborníkem kraje mezi dvanácti letými se stal Matěj Kučera na 100 m kraul a vybojoval další stříbrné medaile na 50 m kraul, 100 m prsa, 100 m motýl a 200 m polohově. Poslední čáslavskou medailistkou byla Tereza Poláková, která vybojovala dvakrát bronz na 100 a 200 m motýl. Všichni medailisté mají velkou šanci se také probojovat na republikové mistrovské soutěže svého ročníku, které se budou konat během prosince.