Úspěšné vystoupení čáslavských atletů na Mistrovstvích České republiky všech kategorií

5. březen 2018, 07:08

Praha - 17. a 18. února se uskutečnilo MČR dospělých v Praze ve Stromovce. Úspěšně si vedla Jana Slavíková, která postoupila do finále na 400m a tam obsadila velmi solidní 5. místo (v rozběhu zaběhla 56,31).

Celkově 13. místo obsadila dorostenka Anna Kozlová v čase 57,39 a 20. místo Jiří Pospíšil na 60m překážek v čase 8,87.

O týden později odjela početná výprava dorostu a juniorů do Ostravy.Zde pro Čáslav vybojovaly dorostenky hned dvě medaile. 2. místo na 400m obsadila Anna Kozlová v čase 56,97 a hned za ní finišovala Jitka Novosadová v osobním rekordu 57,25.

Své první finále si vybojoval dorostenec Tomáš Tláskal, který se v osobáku na 60m 7,28 dostal do finále a tam si čas ještě o jednu setinu vylepšil na 7,27 a obsadil krásné 7. místo.

Na 800m dorostenců do rozběhů zasáhli tři dorostenci. Martin Pecha obsadil 13. místo za 2:05,36 a od finále ho dělilo pouze jedno místo.

18. místo v novém osobním rekordu získal Roman Stehno za 2:07,54 a 21. místo vybojoval Jakub Podaný za 2:09,73
V rozbězích na 400m se představily juniorky Tereza Grodlová, která si zaběhla nový osobní rekord 62,72  a celkově byla 19. a 20. místo obsadila Tereza Beranová v čase 64,18.

1500m absolvoval dorostenec Martin Pecha a čas 4:25,97 mu stačil na 14. místo.

Dorostenci nastoupili ve složení Pecha, Stehno, Podaný, Tláskal do štafety 4x200m a časem 1:37,54 jim patřilo 14. místo.
Děvčata ve složení Beranová, Grodlová, Novosadová a Kozlová sice svůj závod dokončily, ale po kolizi na předávce byla štafeta diskvalifikována.

2.a 3. března se konalo MČR žactva i zde měla Čáslav své zastoupení. Lukáš Zdichynec si vylepšil osobní rekord v dálce na 563 a obsadil 13. místo. Tereza Havlíčková trochu podlehla velké akci a na 800m ji celkově patřilo 20. místo na 800m za 2:35,36.