Volejbalisté Jiskry venku dvakrát zvítězili a posunuli se na sedmé místo druhé ligy

29. leden 2013, 08:53
(aktualizováno: 29. leden 2013, 08:54)

Litomyšl - Ve 12. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 23. a 24. kole) se volejbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou po týdenní přestávce vydali na palubovku posledního celku soutěže, Volejbalového klubu Litomyšl.

Hostující trenér Michal Grivalský před střetnutím řekl: "První výjezd volejbalistů Jiskry na půdu soupeře v roce 2013 se uskutečnil na palubovku posledního týmu soutěže – VK Litomyšl. Po dvou domácích zápasech tedy přišla první zkouška, jak se bude dařit i bez výborných fanoušků. Postavení obou soupeřů v tabulce jasně naznačovalo, že se bude bojovat o nesmírně cenné body v boji o udržení."

23. kolo: VK Litomyšl - Jiskra Zruč nad Sázavou 1:3 (-22,21,-22,-17)
Úvod utkání v Litomyšli naznačil, že zápasy budou nejen o volejbalovém umění, ale především, jak se vyrovnat s důležitostí střetnutí v hlavách hráčů. Celý první set tahali domácí za delší konec a již od svého začátku (první technický time-out byl za stavu 8:3) si vytvořili několikabodový náskok. Hostující Jiskra, jako by si zvykala na neznámé prostředí, začala náskok domácího celku stahovat o něco později, přesto do koncovky vstupovala Litomyšl s náskokem pěti bodů – 19:14. Od té doby, díky přesnější hře a méně chybám, se začal výsledek postupně překlánět na stranu zručských volejbalistů. Výsledkem byla vydřená koncovka a vítězství o tři body.  Druhý set začal velice podobně jako ten první, kdy domácí měli od počátku pár bodů na soupeře k dobru. Tentokrát své snažení dotáhli do vítězného konce a stav setů byl vyrovnán. Následující sada připomínala kolotoč – nejdřív si vytvořila hostující Zruč nad Sázavou až šestibodový náskok, aby po druhém technickém oddechu byl stav už vyrovnaný 17:17. Koncovku však opět zvládla lépe Jiskra, a tak byl k velké radosti všech hráčů v modrých dresech jistý bod z hostujícího království. Čtvrtá, a také závěrečná sada, byla vyrovnaná pouze v úvodní části. Druhá polovina setu byla již plně v režii hostujících hráčů, kdy výborně bránili u sítě i v poli a nenechali na pochybách nikoho v hale, kdo chce vítězství v tomto utkání více. Hosté zvítězili 3:1.

Na druhé utkání se čekalo pětasedmdesát minut díky vloženému zápasu místních juniorů.

24. kolo: VK Litomyšl - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  2:3 (-16,14,-24,17,-8)
Druhý zápas zastihl domácí hráče nejspíš ještě v místním bufetu, a tak celý úvodní set byl v jednoznačné režii hostů ze Zruče nad Sázavou. Druhý set byl pravým opakem. Domácí se zlepšili a Jiskra nedokázala na zvýšené tempo zareagovat a prohrála jednoznačně s pouhými čtrnácti body na kontě. Následující sada byla vyrovnaná od samého začátku až do konce. Pouze do koncovky si domácí hráči vytvořili nadějné tříbodové vedení – 21:18. Avšak pevnější nervy a zlepšená hra byla na rukou hostujících hráčů, a tak dramatickou koncovku přetavili ve vítězství 26:24. Získaný bod nejspíš hráče Jiskry uklidnil natolik, že čtvrtou sadu přenechali domácím bez větší známky odporu. O bonusový druhý bod do tabulky tak rozhodl tie-break. V něm již začátek rozhodl, jak bude vypadat. Za stavu 3:1 pro hosty se za základní čáru postavil zručský blokař Martin Unzeitig a svým velmi nepříjemným plachtícím podáním téměř sám rozhodl celý tie-break. Až jeho chyba za stavu 9:1 znamenala konec této dlouhé série. Hosté si s pohodlným náskokem v zádech již nenechali vzít radost s dalšího vítězného utkání a zvítězili 3:2.

Hostující trenér Michal Grivalský zářil po utkání radostí: "Nemám slov. Dnes jsme podali jeden z nejbojovnějších výkonů, které sem od nás viděl. I přes jisté nedostatky ve hře bylo na každém z nás znát, že ty vítězství chceme více než soupeř. Pět bodů na palubovce soupeře, navíc proti týmu, se kterým bojujeme o udržení, velmi oceňuji. Mám maximální radost. Nyní nás čeká za 14 dní další velmi důležité utkání, doma proti Ústí nad Orlicí. Tím bych chtěl pozvat všechny diváky, aby nás přišli povzbudit do zručské sportovní haly Na Pohoří."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Michal Grivalský, Jiří Krčmář, Radek Martinec, Petr Okrouhlický, Jiří Plachý, Martin Šindler, Martin Unzeitig, Lukáš Vosyka. Trenér Michal Grivalský.

Ostatní výsledky:
23. kolo:
Malšovice - Hrotovice           3:0 (21,22,21)
Ústí n. O. - Žďár n. S.           1:3 (23,-20,-17,-17)
Litomyšl - Zruč n. S.             1:3 (-22,21,-22,-17)
Hronov - Střelice                   3:1 (-18,15,18,15)
Choceň - Znojmo                  3:2 (18,-25,-13,22,11)

24. kolo:
Malšovice - Hrotovice           1:3 (-19,20,-16,-20)
Ústí n. O. - Žďár n. S.           3:1 (-23,14,19,23)
Litomyšl - Zruč n. S.             2:3 (-16,14,-24,17,-8)
Hronov - Střelice                  2:3 (21,-23,-26,25,-15)
Choceň - Znojmo                  3:1 (20,-23,19,12)

Tabulka:
1.        Volejbalový klub Choceň 24    24    0    0    72:13    2056:1617    69
2.        Sokol Sport V hotel Hrotovice 24    17    7    0    55:32    2025:1817    50
3.        VK Pegas Znojmo 24    14    10    0    54:39    2092:1975    44
4.        TJ Žďár nad Sázavou 24    14    10    0    52:39    2078:1919    43
5.        VK Hronov 24    13    11    0    49:39    1977:1902    40
6.        TJ Sokol Střelice 24    11    13    0    40:51    1966:2064    31
7.        TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 24    9    15    0    33:54    1810:1992    26
8.        TJ Sokol Malšovice 24    9    15    0    33:55    1785:2020    24
9.        TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 24    6    18    0    31:59    1892:2105    18
10.        VK Litomyšl 24    3    21    0    26:64    1807:2077    15
Pozor, tato skupina se boduje italským bodováním!