Zručští volejbalisté získali v domácím prostředí čtyři důležité body do tabulky druhé ligy

27. listopad 2012, 15:01
(aktualizováno: 27. listopad 2012, 15:02)

Zruč nad Sázavou - V 7. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 13. a 14. kole) se volejbalisté Jiskry utkali na domácí palubovce ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou s družstvem Malšovic.

Kapitán týmu Jiskry Michal Grivalský: "Po dvoutýdenním odpočinku nastoupili v dalším domácím dvojzápase zručští volejbalisté ve Sportovní hale Na Pohoří v boji o další body proti sousedům z tabulky – Sokolu Malšovice. Domácí celek měl dosud v tabulce po dvanácti odehraných kolech devět bodů, hosté o tři méně."

13. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - TJ Sokol Malšovice  3:0 (21, 22, 19)
Do utkání o důležité mistrovské body ve 2. lize vstoupil lépe domácí tým Jiskry, který si neustále udržoval drobné vedení, které si vytvořil již během několika prvních rozeher. Ve hře byla z obou stran cítit nervozita, a tak bylo k vidění dost chyb. První i druhý set měl velmi podobný průběh. Zručští volejbalisté s mírným náskokem v zádech vždy dotáhli sady bez vážnějších problémů do vítězného konce. Třetí set byl ještě více v režii „ševců“ a pouze zakolísání v závěru upravilo skóre hostujícího týmu na devatenáct bodů. Zasloužené vítězství Jiskry v poměru 3:0 bylo na světě a náležitě oceněno přítomnými diváky.
Na druhý, odpolední, zápas se podle dohody čekalo dvě hodiny, do 13.30 hodin.

14. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - TJ Sokol Malšovice 2:3  (-15, -22, 25, 20 ,-9)
Po přestávce se na hřišti objevila úplně jiná družstva. Hosté z Malšovic začali mnohem lépe podávat plachtícím podáním a dařilo se jim jak na útoku, tak i zachytávat útoky zručských volejbalistů. Styl hry vydržel celý set, domácí hráči uhráli pouze patnáct bodů. Od druhého dějství se hra více vyrovnala, přesto Malšovice uhrály v koncovce i tento set. Do třetí sady zručský trenér Jiří Vorlíček napsal špatné postavení hráčů na hřišti, a tak po prvotních komplikacích se hráči Jiskry semkli a začali hrát lepší volejbal.  Hosté se dostali k jednomu mečbolu, jenž zůstal nevyužitý, zručští volejbalisté poté získali třetí set pro sebe. Ve čtvrtém setu pokračovala zlepšená hra domácího celku, k vidění byl již vidět poměrně pěkný volejbal, nakonec i vítězství hráčů s Posázaví. Duel obou soupeřů musel rozhodnout tie-break. V něm domácí celek začal velice dobře a vedl již 6:2. Za stavu 8:6 pro zručské volejbalisty došlo ke změně stran. Poté několik sporných rozhodnutí rozhodcovské dvojice rozhodilo domácí hráče natolik, že nebyli schopni skóre opět otočit ve svůj prospěch. Bonusový druhý bod z tohoto zápasu si tak odvezli hostující hráči do Hradce Králové.

Kapitán družstva Jiskry Michal Grivalský: "První zápas v sobotním dopoledni nám pomohl ovládnout náš soupeř z Malšovic, který hodně chyboval, a tak nám stačil k vítězství průměrný výkon. Do druhého utkání jsme však vstoupili úděsně. Soupeř naopak hrál mnohem lépe a i přes naše zlepšení se nakonec nepodařilo uhrát více než jeden bod. Přesto získané čtyři bodíky z tohoto dvojzápasu do tabulky druhé volejbalové ligy jsou skvělé. Věřím, že v sobotu v první prosincový den, kdy opět hrajeme v domácím prostředí se Střelicemi, navážeme na bodové úspěchy z posledních zápasů."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Michal Grivalský (kapitán), Lukáš Vosyka, Radek Martinec, Jiří Plachý, Zdeněk Blažek, Martin Unzeitig, Martin Šindler, Jiří Krčmář. Trenér: Jiří Vorlíček.

6.        TJ Sokol Střelice 14    6    8    0    21:30    1113:1148    17
7.        TJ Jiskra Zruč n. Sázavou 14    4    10    0    18:33    1046:1190    13
8.        VK Litomyšl 14    3    11    0    17:34    1034:1174    12
9.        TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 14    3    11    0    16:35    1078:1227    9
10.        TJ Sokol Malšovice 14    3    11    0    11:36    891:1124    8
Pozor, tato skupina se boduje italským bodováním!