Uhlíři oslavují první vítězství, ve velikonočním derby porazili Sázavu!

21. duben 2019, 20:22

Uhlířské Janovice - O naději na záchranu v I. B třídě, skupina C bojovali fotbalisté FK Uhlířské Janovice v neděli doma, kde v rámci osmnáctého kola přivítali tým ze středu tabulky, nedalekého souseda FK Kavalier Sázava. Na podzim se oba soupeři v Sázavě rozešli smírně 2:2, přičemž v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí:

U. Janovice - Sázava 2:1 (1:1)

Domácí začali derby aktivně, střílet se snažili M. Jelínek, či D. Marek, ovšem pálili nepřesně. Naopak hosté si připravili první stoprocentní šanci: V 11. min. se Havránek po křižném pasu dostal do pokutového území, uvolnil se, postrčil míč Švecovi, kterého skvěle vychytal gólman J. Kmoch. Více ze hry ale měli v první půli domácí: V 15. min. se M. Jelínek dostal až před gólmana Hošťálka, jenže přestřelil. Ve 20. min. M. Novotný vysunul do pokutového území Randu a po obranném zákroku Chuchly se domácí dožadovali penalty. Ten se ale nekopal, přesto se uhlíři ujali vedení ve 24. min.: M. Jelínek pálil z pravé strany na přední tyč, brankář ale míč nezkrotil, a ten se od tyče a zad gólmana odrazil do sítě - 1:0. Vzápětí M. Jelínek pálil vedle sázavské brány a po centru Vyhnánka měl míč v malém vápně na hlavě N. Marek, ale netrefil jej. Vyrovnání se hosté dočkali těsně před přestávkou, když se po trestném kopu prosadil v šestnáctce Švec - 1:1.

Do druhé půle vstupili lépe hosté, ovšem šance Švece skončila pouze rohovým kopem, po kterém se  hlavička mezi tři tyče nevešla. V 59. min. Keltner nakopl míč do vápna, kde se za obranou zjevil úplně volný Bartoš, ale přestřelil! V 63. min. Král z trestného kopu mířil za zeď, ale gólman J. Kmoch se zaskočit nenechal a u tyče byl včas. Rozhodnutí zápasu přinesla 69. min., kdy se Randův rohový kop odrazil od zadní tyče a brankáře do sítě - 2:1. Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V 73. min. si Král narazil s Keltnerem, ale potom pálil těsně vedle. V 78. min. se rohový kop odrazil za vápno domácích, jenže jedovatá rána Krále skončila nad brankou uhlířů.

"Konečně," oddechl si trenér FK Uhlířské Janovice Karel Nouzák. "První poločas jsme odehráli ve slušném tempu, se hrou jsem byl hodně spokojený," začal rozebírat zápas a pokračoval: "Opět jsme dostali před přestávkou úplně zbytečný gól po osobní chyby. Těch se při bránění standardek v poslední době nevyvarováváme a bohužel nás to stojí body."

Trenérovi Kavalieru Sázava Pavlu Chuchlovi se hra jeho celku v prvním poločase vůbec nelíbila. "Hrozně slabý výkon, pozdě jsme přistupovali k soupeři. Domácí nás přehrávali, hlavně ve středu hřiště. Paradoxně jsme měli ale největší šance my," upozornil a navázal: "Uhlířské Janovice se ujaly zasloueného vedení, i když šťastnou střelou. My jsme vyrovnali ze standardky. Právě standardky byly jednou z šancí, jak skórovat. Po přestávce jsme se výrazně zlepšili, byli jsme lepší a měli i šance. Branku jsme dostali hrozně lacinou, my jsme před brankou soupeře měli hodně nadějných situací: Dvakrát Král, jednou Bartoš, Keltner dvakrát středem. Stačila jenom teč nebo míč zasunout. Janovice za vítězství šly asi více a zasloužily si ho. Chtěly asi více než my."

Branky: 24. M. Jelínek, 69. Randa - 44. Švec. Rozhodčí: Bydlák - Nehasil, Nágl. ŽK: Barták, Zadražil, J. Kopp, Čapek, D. Marek - Král, Havránek. Diváků: 158. U. Janovice: J. Kmoch - Barták, Zadražil, J. Kopp, Čapek - Randa (82. Bílek), Vyhnánek (76. D. Kulhánek), M. Novotný, M. Jelínek - D. Marek, N. Marek (90. Šusta). Trenér Karel Nouzák. Sázava: Hošťálek - Marek Chrpa, Chuchla, Sedláček, Král - Martin Chrpa, Švec, Keltner, Havránek - Dušek (75. Sochor), Švec. Trenér Pavel Chuchla.