Uhlíři vzdorovali vedoucímu celku tabulky srdnatě, na zkušenost soupeře ale nestačili

24. březen 2019, 18:15

Uhlířské Janovice - Jarní část I. B třídy, skupina C fotbalisté lídra podzimní tabulky z Hlízova odstartovali v neděli na hřišti FK Uhlířské Janovice. V podzimní souboji Hlízovští doma svého nedělního soupeře, kterého na jaře čeká tvrdý boj o záchranu v soutěži, porazili 2:0.

U. Janovice - Hlízov 0:2 (0:1)

Lídr tabulky se na hřišti posledního týmu rozjížděl jen velmi zvolna. Domácí výborně napadali jeho rozehrávku a navíc hostům neseděla ani důrazná hra. Brankáři byli ale dlouho téměř bez práce a tak si diváci mohli nejprve popovídat, co je přes zimu nového. O první vzruch se postaral M. Jelínek, který přímo z rohu zaťukal na břevno Míškovy brány. Favorizovaní hosté se k první střele na bránu dostali ve 26. min., Taflův trestný kop ale Záruba vyrazil na roh. Ve 32. min. zahrozili ze standardní situace také domácí: M. Jelínkův přetažený centr z trestného kopu zalétl až na zadní tyč, ovšem Zadražil byl až příliš blízko hlízovské brány a ze slibné situace byl jen roh. Po srážce M. Frejlacha s gólmanem Zárubou sice rozhodčí Polák odpískal ofsajd, střet ale janovický gólman odnesl zraněním a ještě před přestávkou musel střídat. Jeho náhradník J. Kmoch se ani nedotkl míče a bylo to 0:1: T. Šváb poslal trestný kop od střídačky na bránu a Linhart hlavou usměrnil balón do sítě.

Po přestávce nejprve zahrozili domácí, ovšem po centru R. Tancera Barták ani M. Jelínek míč za Míškova záda dostat nedokázali. S přibývajícím časem se více projevovala zkušenost hlízovského celku, ten se navíc dostal do dvoubrankového vedení, když v 62. min. Linhartův trestný kop prošel nikým netečovaný gólmanovi J. Kmochovi až do sítě - 0:2. Hosté si s přehledem náskok pohlídali a dovedli tak zápas do vítězného konce.

Trenér FK Uhlířské Janovice Karel Nouzák po zápase těžko hledal slova. "Utkání bylo vyrovnané bez větších šancí. Dostali jsme z jedné šance dva góly," hodnotil úvodní duel jara a pokračoval: "Druhá branka rozhodla zápas, předcházela jí nepochopitelná chyba gólmana. My jsme si v prvním poločase připravili jednu pološanci, ze které jsme nastřelili tyč. Potom ještě přímo z rohu břevno. Klukům poděkuji, bohužel to ale na body nestačilo." Situace FK Uhlířské Janovice v tabulce není příliš dobrá. "Jdeme zápas od zápasu, musíme začít bodovat," ví Karel Nouzák, který těsně před přestávkou musel střídat brankáře Zárubu. "Má dlouhodobé potíže s kolenem, dnes si nějaké zranění obnovil, v této chvíli ještě přesně nevím co," uzavřel trenér.

"Čekali jsme bojovný zápas a to se potvrdilo. Postavení domácích v tabulce neodpovídá tomu, jaké mají mužstvo," naznačil trenér Hlízova David Linhart. "V prvním poločase jsme nehráli dobře kombinačně dopředu, vzadu jsme to zvládli bez větších chyb. Hra v útoku ale dobrá nebyla," upozornil. Hosté se prosadili po dvou trestných kopech. "Přišel tam nerozchytaný brankář, říkali jsme si, že to budeme kopat všechno směrem na bránu. Na druhém gólu měl asi trochu podíl, ale myslím, že druhý poločas byl už z naší strany jednoznačný, zaslouženě jsme vyhráli," doplnil k zápasu David Linhart.

Branky: 45.+1, 62. Linhart. Rozhodčí: Polák - Vyhnal, Stumpf. ŽK: Zadražil, M. Novotný, Čapek, N. Marek - Linhart, M. Výborný. Diváků: 110. U. Janovice: Záruba (45. J. Kmoch) - D. Kulhánek (71. Bílek), Zadražil, M. Novotný, Čapek - Barták, Vyhnánek, N. Marek, J. Kopp (64. Randa) - M. Jelínek, R. Tancer. Trenér Karel Nouzák. Hlízov: Míšek - O. Tomíšek (74. M. Šváb), Tafel, Linhart, M. Výborný - M. Frejlach (88. Navrátil), P. Růžička, Kopecký (88. Luk. Křelina), T. Šváb (61. Hačka) - Šesták (90. Kvíčala), Maxa. Trenér David Linhart.

1 Hlízov 14 11 2 0 1 40:10 37
2 Sokoleč 14 11 1 1 1 51:20 36
3 Zruč n. S. 14 7 2 1 4 25:17 27
4 Škvorec 14 6 2 2 4 28:20 24
5 Bílé Podolí 14 6 1 2 5 28:25 22
6 Sadská 14 6 1 2 5 28:31 22
7 Sázava 14 5 1 2 6 16:29 19
8 Vrdy 14 4 3 0 7 22:33 18