V předměstském derby na Kaňku brali všechny body borci z Malína

25. březen 2017, 17:45

Kaňk - Po dlouhé zimní pauze začaly o víkendu také nižší fotbalové soutěže, včetně okresního přeboru OFS Kutná Hora. Těžké jarní záchranářské boje začali fotbalisté Kaňku domácím zápasem 14. kola se Sokolem Malín:

Kaňk - Malín 1:2 (0:0)

Domácí se připomněli už po několika vteřinách, jenže Franc na dobrý centr před bránu hostů hlavou nedosáhl. Více nebezpečnější byli ale přece jen Malínští. Příležitost Schwarze skončila jen rohem, stejný hráč měl gólovku ve 21. min., kdy ho vysunul Richtár, jenže mířil vedle. Ještě před tím Málek vysunul středem kaňkovské obrany M. Vojtíška, jehož pokus o lob brankáři Vokounovi skončil také vedle brány. Ani ve 36. min. J. Schwarz míč mezi tři kaňkovské tyče nedostal a Málkovu tvrdou ránu těsně před přestávkou stačil brankář Vokoun vyrazit.

Ráz druhého poločasu určila 49. min., kdy na střelu T. Vojtíška do horního rohu Vokoun nedosáhl a Malín se tak dostal do vedení 0:1. Když v 60. min. Richtár proklouznul do pokutového území a uklidil balon k tyči, vypadalo to s Kaňkem už hodně zle. Gólovou pojistku Malína mohl přidat M. Vojtíšek, jenže jeho ránu gólman Vokoun vyrazil. Pět minut před koncem Husa fauloval R. Matze, Kubánka sice pokutový kop proměnil, jenže domácím zbývalo už jen málo času. I když se pokusili o závěrečný nápor, včetně podpory útoku brankářem Vokounem, na body nedosáhli - 1:2.

"Potřebovali jsme tři body, ale bohužel," litoval prohry kaňkovský trenér Michal Velebný, kterého rozlobil přístup některých hráčů k zápasu. "Hodinu před výkopem jsme se dozvěděli, že nepřijdou tři lidi ze základu. Čtvrtý marodí a v 25. minutě se zraní další. V tu chvíli je pět hráčů mimo," rozčiloval se a dodal: "Malín byl lepší v zakončení, my jsme se do žádných šancí nedostali."

"Utrpěli jsme vítězství," konstatoval trenér Malína Karel Růžička. "Měli jsme plno šancí, ale nedotáhli jsme je do konce," upozornil a pokračoval: "To je dané tím, že kluci nechodí trénovat a je to na nich vidět. Tréninková morálka je špatná a to se projevuje na hřišti jak při zpracování míče, tak v důrazu. To bylo vidět i při zakončení, protože máme tutové šance před bránou a nedokážeme je využít."

Branky: 85. pok. kop Kubánka - 49. T. Vojtíšek, 60. Richtár. Rozhodčí: Klobása - Řípa, Semirád. ŽK: Franc, Vamberský - M. Vojtíšek, T. Vojtíšek, L. Kraus. Diváků: 80. Kaňk: Vokoun - D. Klatka, M. Klatka, Franc, O. Novotný - Vamberský (79. M. Čížek), J. Horký, P. Novotný (32. Kubánka), Růžička - R. Matz, Mandík  (73 Boudabouza). Trenér Michal Velebný. Malín: Pospíšil - Rathauz, M. Novotný, P. Štoček, J. Husa - M. Vojtíšek (87. Kubelka), Málek, Richtár, O. Vojtíšek - T. Vojtíšek (73. Rezler), J. Schwarz (68. L. Kraus). Trenér Karel Růžička.

1 Hlízov 14 11 1 1 1 47:11 36
2 U. Janovice B 14 9 0 1 4 31:30 28
3 Sedlec 13 8 1 1 3 35:14 27
4 Nové Dvory 13 6 3 2 2 33:15 26
5 Malešov 14 7 1 2 4 22:19 25
6 Malín 14 7 2 0 5 29:32 25
7 Zbraslavice 14 7 1 0 6 28:21 23
8 Vrdy 14 6 1 2 5 44:31 22