Všechny body si z Malešova odvezli fotbalisté SK Církvice!

20. duben 2019, 20:09

Malešov - Osmnácté kolo okresního přeboru proti sobě postavilo dva celky ze středu tabulky: Na hřiště SK Malešov v sobotu dorazili fotbalisté SK Církvice:

Malešov - Církvice 0:1 (0:1)

Diváci viděli několik náznaků šancí na obou stranách, domácí se snažili své akce zakončovat, ale ne příliš důrazné střely mohly gólmana Foršta sotva ohrozit. Jasné gólovky si oba celky nechaly až před přestávku: Ve 37. min. Janoušek doběhl u brankové čáry míč, který poslal do malého vápna, jenže Suchomel přihrávku minul a Nekola zakončil hodně mizerně. To ve 41. min. se radovali hosté: Jungeirthova střela se ve vápně odrazila k Duškovi, který prostřelil gólmana Hromádku - 0:1.

Ve druhém poločase se domácí sice snažili o vyrovnání, ovšem z jejich strany šlo s přibývajícími minutami spíše o křeč. V 71. min. naopak M. Volenec parádní ranou ze střední vzdálenosti prověřil gólmana Hromádku, který se vytáhl vzápětí, když na brankové čáře u tyče zázračně zlikvidoval Duškovu hlavičku po centru M. Volence. V 81. min. se ve velké šanci zjevil úplně volný Němec, ovšem z pokutového území trefit bránu nedokázal. A když střela Škrobáka z 89. minuty skončila v náruči gólmana Foršta, slavili tři body hosté.

"Tři zápasy doma - jeden bod," připomněl tristní jarní bilanci trenér SK Malešov Jiří Škramovský. "Doma hrajeme úplně jinak než venku. Chybí nám trocha šťávy, několik lidí, byť i z pracovních důvodů, trénuje méně než by mělo. Troufnu si říci, že jsme technické mužstvo, které musí mít natrénováno. Pokud ne, s bojovníky nikdy nevyhraje. A dnes soupeř zápas ubojoval, stejně jako před tím Suchdol i Křesetice. Když nedáme gól, vyhrát nemůžeme," uzavřel kouč.

Hosté z SK Církvice věřili, že z Malešova neodjedou s prázdnou. "Chtěli jsme tři body," upozornil trenér Vladimír Kicner a dodal: "Za první poločas bylo naše vedené trochu nezasloužené, ve druhé půli už jsme měli navrch."

Branka: 40. Dušek. Rozhodčí: Jaroslav Kučera. ŽK: Poklop, R. Menšík - Jungwirth, Novák, Dušek. Diváků: 85. Malešov: Hromádka - Krásenský, J. Kalfiřt, Basl (72. Žídek), Poklop - Nekola, R. Menšík (46. Škrobák), L. Tvrdý, Suchomel - Lambev (69. F. Kalfiřt), Janoušek. Trenér Jiří Škramovský. Církvice: Foršt - Koten, Novák, Palii, Němec - Vidlák (46. Moldavan), Jungwirth, M. Volenec, Protsyk (76. Nývlt) - Dušek (85. Uhlíř), Netáhlo (68. M. Vocl, 88. Macháček). Trenér Vladimír Kicner.

1 Paběnice 18 13 1 0 4 49:16 41
2 Suchdol 17 12 1 1 3 42:15 39
3 Malín 18 11 1 0 6 40:25 35
4 Tupadly 17 9 3 2 3 29:19 35
5 Sedlec 18 7 3 1 7 42:37 28
6 Zbraslavice 18 6 4 2 6 29:41 28
7 Malešov 18 8 0 2 8 36:27 26
8 Kaňk 17 7 2 0 8 29:23 25