Unikom

Zápas pro Jindru se Čáslavi vydařil, Kratonohy odjely z čáslavské umělky s prázdnou

18. březen 2018, 18:49

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi ve druhém jarním kole divizní skupiny C narazili na soupeře z Kratonoh. Čáslavští chtěli dobrým výkonem a ziskem tří bodů nejenom odčinit nepovedený výkon z předchozího kola v Pardubicích, ale především podpořit svého spoluhráče Jindřicha Stránského, který musel svoji sportovní kariéru ze zdravotních důvodů ukončit.

Čáslav – Kratonohy 1:0 (0:0)

Rozměry hřiště s umělou trávou v Čáslavi jednoznačně určily fakt, že se bude jednat o bitvu o každý centimetr hřiště. I tak ale byly v prvním poločase k vidění gólové šance na obou stranách. Po čtvrthodině hry napřáhl ze střední vzdálenosti domácí Petrů, jeho povedenou ránu ale brankář hostí srazil na roh. Za dalších deset minut prostrčil Vančura míč do brejkové pozice Kořínkovi, který ovšem také neprostřelil gólmana Kratonoh. Ve 31. minutě s k přímému kopu z hranice velkého vápna postavil čáslavský kapitán Vančura. Jeho střelu odrazil jeden z bránících hráčů do dobré pozice k Vebrovi, ale ani tentokrát domácí nemířili přesně. O dvě minuty později se připomněli hosté. Gidion napřáhl z pětadvaceti metrů a brankář Kubát musel vytáhnout skvělý zákrok. Chvíli před poločasovou pauzou pak domácí přežili hlavičku Trnky, který po rohovém kopu přehlavičkou bránu z prostoru malého vápna!

Druhý poločas patřil Čáslavi. Domácí byli častěji u míče a v pravidelných intervalech zaměstnávali obranu hostí. V 56. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Po rohovém kopu domácích si míč po sérii odrazů našel cestru k Vebrovi, který jej pohotovou střelou uklidil za záda hostujícího brankáře – 1:0. Hosté si ve druhém dějství vytvořili pouze jednu brankovou příležitost, kdy Čada hlavičkoval těsně nad. Naopak domácí mohli navýšit skóre, ale Strnad a Dastych vždy trefili nohy vyběhnuvšího gólmana Kratonoh. Na zisku tří bodů pro Čáslav to ovšem již nic nezměnilo.

Trenér Čáslavi Radim Truksa byl se ziskem tří bodů spokojený: „Chtěli jsme zápas výsledkově zvládnout, to se podařilo. Hra byla v prvním poločase vyrovnaná. Soupeř měl jednu parádní střelu, kterou Kubát chytil a jednou nebezpečně hlavičkovali po standardní situaci. My jsme ale měli taky šance. Petrů třeba střílel dobře. Navíc jsme mohli více situací vyřešit přihrávkou do kolma a být více nebezpeční,“ připomněl Radim Truksa.

„Ve druhém poločase jsme soupeře do ničeho nepustili. My jsme více hrozili. Dvakrát nám včasným vyběhnutím sebral šanci brankář hostů,“ uvedl Truksa a pokračoval: „Nakonec jsme se dokázali prosadit po standardní situaci. Je to velká úleva a jsme spokojení,“ uzavřel.

Branka: 56. Vebr.

Rozhodčí: Průcha – Němec, Kouba. Žluté karty: Jícha – Mačí, Kuťák. Diváků: 110.

Čáslav: Kubát – Skokan, Vebr, Kunášek, Hannich – Strnad (76. Dastych), Vančura, Petrů, Kořínek (84. Černík) – Vocel (88. Richard) – Jícha. Trenér Radim Truksa.

Kratonohy: Mačí – Štěpán (66. Čihák), Kabeláč, Kouřil, Novák (79. Haupt) – Kuťák (46. Kábrt), Ličman, Trnka, Čada, Krejčík (78. Brunclík) – Gidion. Trenér Zbyněk Dujsík.