Ze zápasu se Sokolčí čáslavská rezerva vydolovala dva body!

12. listopad 2017, 16:38

Čáslav - Po těsné prohře v Hlízově čekal na fotbalisty čáslavské rezervy další soupeř z předních pozic tabulky I. B třídy, skupina C. V neděli po obědě na své umělé trávě přivítali druhý SK Sokoleč, na který před utkáním zráceli tři body:

Čáslav B - Sokoleč 1:1 (0:1)

Souboj začal velkou příležitostí Sokolče: Už ve 3. min. Auer po centru z levé strany nastřelil břevno a odražný míč Ramšák poslal nad odkrytou bránu Čáslavi B. Domácí pak hrozili zejména po rozích, v 19. min. Špičák po této standardní situaci hlavičkoval vedle a ve 29. min. Vocelovu hlavičku nepustil do sítě J. Hlavatý stojící u tyče. Navíc po Vocelově přihrávce selhal ve stoprocentní šanci Strnad, který z blízka místo sítě vyprášil rukavice hostujícího brankáře. Skóre se poprvé měnilo ve 38. min., když po akci na levé straně Ramšák větším důrazem v pokutovém území vytěžil z minima maximum - 0:1. S domácími mohlo být ještě hůře ve 41. min., když rychlý brejk po jejich rohu zakončil tvrdě Svoboda, ovšem gólman Kovařík skvělým zákrokem vytlačil balón na roh. Ještě před přestávkou mohli domácí srovnat, když trestný kop Strnada hlavičkou usměrnil Váňa, jenže vedle sokolečské brány.

Zkraje druhé půle hosté zahrozili z trestného kopu, ovšem Šťastný naštěstí netrefil. V 63. min. série přihrávek dostala Váňu do vyložené šance do pokutového území, kapitán Čáslavi B ale gólmana nepřekonal! Vše si vynahradil v 72. min., kdy parádním trestným kopem zpoza šestnáctky trefil horní roh sokolečské brány za zdí - 1:1. Podobnou standardku zahrávali hosté v 86. min., ovšem Kovařík střelu Auera vyrazil.

Následoval penaltový rozstřel o bonusový bod, který si připsali po vítězství 6:5 v sedmé sérii domácí.

"Dva body nakonec bereme, supeř byl kvalitnější, než jiná mužstva, co tady hrála," uvedl trenér Čáslavi B Jiří Antoš. "Trochu nás mrzí první poločas, ve kterém jsme nedali tři vyložené šance. To jsme asi urazili fotbalového boha a potom jsme dostali gól z ničeho," řekl a dodal: "Ve druhém poločase jsme to trochu chtěli změnit, hra ale byla vyrovnaná, Petr Váňa ze standardky krásně vyrovnal a v penaltách jsme byli šťastnější."

Pokutové kopy 6:5. Branky: 72. Váňa - 38. Ramšák. Rozhodčí: Zdeněk - Hlavnička, Trumpus. ŽK: Lebruška. Diváků: 50. Čáslav B: Kovařík - Hurda, Pavlík, Váňa, Lebduška - Stránský (59. R. Zoufalý), Jirků (58. Koubský) - Strnad, Vocel (66. Ronovský), Vrána - Špičák. Trenér Jiří Antoš. Sokoleč: M. Hlavatý - Půlpán, Šťastný, Trumpus, Fink (81. Müller) - Svoboda, Škvor (82. Čáp), Kozel, J. Hlavatý - Ramšák, Auer. Trenér Robert Jirák.