Čáslavská radnice hodlá rozšířit parkoviště u vlakového nádraží o dalších 30 míst!

20. duben 2012, 10:46
(aktualizováno: 20. duben 2012, 10:57)

Čáslav – Ačkoliv v těsné blízkosti budovy vlakového nádraží v Čáslavi vzniklo nově přes devadesát parkovacích ploch, hodlá čáslavská radnice rozsáhlé parkoviště ještě rozšířit přibližně o třicet míst ke stání automobilů.

Podle místostarosty Čáslavi Jiřího Havlíčka se sice situace s parkováním u vlakového nádraží i v přílehlých ulicích výrazně zlepšila, nicméně parkoviště bývá v některých dnech zcela zaplněné a na hranici své současné kapacity.

„Proto jsme se rozhodli uvažovat o rozšíření parkovacích ploch. V tuto chvíli se nabízí dvě varianty řešení, z nichž každá přináší dalších přibližně třicet nových parkovacích míst,“ nastínil Jiří Havlíček s tím, že úvahu přichází obě varianty.

„První varianta by spočívala ve využití prostoru, který bezprostředně navazuje na současné parkoviště po pravé straně až na konec nakládací rampy. Tento pozemek je však ve vlastnictví Českých drah, proto se jej již snažíme od ČD získat,“ uvedl Havlíček, který již v minulém týdnu tuto záležitost projednával v Praze na generálním ředitelství Českých drah. „Městu byl prodej pozemku přislíben,“ podělil se čáslavský místostarosta o výsledek jednání a pokračoval: „Schvalovací proces na ČD je však komplikovaný a zdlouhavý. Odhaduji, že bychom tento pozemek mohli získat až na podzim.“

Podle Havlíčka navíc situaci bude zřejmě komlikovat odstranění části manipulační koleje, která se na pozemku v současné době nachází. „Tuto variantu jako město preferujeme, protože logicky navazuje na současné parkoviště a byla by pravděpodobně i méně finančně náročná,“ dodal Havlíček.

Druhá varianta by dle slov Jiřího Havlíčka spočívala ve využití pozemku, který se nachází vlevo od parkoviště. Tento pozemek město Čáslav získalo v loňském roce od Českých drah společně s pozemkem pod současným parkovištěm. „Nechceme ponechat nic náhodě a chceme být připraveni na situaci, kdyby se nám nakonec nepodařilo pozemek potřebný pro realizaci varianty číslo jedna získat,“ řekl místostarosta Čáslavi a navázal: „Proto již projektant zpracovává návrh řešení parkování v případě realizace této varianty. Podle prvotní studie, kterou máme dnes k dispozici, by zde mohlo být až sedmadvacet míst,“ přiblížil.

Náklady na realizaci jedné z variant čáslavská radnice odhaduje na přibližně dva miliony korun. „Financování by bylo zajištěno z rozpočtu města,“ uvedl Jiří Havlíček a dopnil: „Termín samotné realizace se bude odvíjet od výsledku jednání s Českými drahami. Když by vše pokračovalo dobře a pozemek jsme na podzim získali, mohla by výstavba začít již letos,“ uzavřel.

Komentáře
Re: - vložil hana - 25. duben 2012, 21:55

Buďte rádi,že nemusíte každé ráno přemýšlet,kam zaparkujete auto.V Kutné Hoře je to věčný problém,u hlavního nádraží po sedmé hodině byste zoufale hledali místo pro auto.Radnici to nezajímá.

Re: - vložil Anonymous - 25. duben 2012, 06:07

také se přikláním ke stojanům na kola, bylo by to potřebné!!!

Re: - vložil Anonymous - 22. duben 2012, 12:35

Vzhledem stoupajícím cenám benzínu, by se mělo také počítat s parkovištěm se stojany pro kola.

AVE_CZ
Reklama
Zpět na článek
Čáslavská radnice hodlá rozšířit parkoviště u vlakového nádraží o dalších 30 míst!
Foto: /

Čáslavská radnice hodlá rozšířit parkoviště u vlakového nádraží o dalších 30 míst!