vv auto
Reklama

Rekonstrukce Dusíkova divadla bude městskou kasu stát nejméně šedesát milionů

25. leden 2011, 22:19
(aktualizováno: 25. leden 2011, 22:23)

Čáslav – Zastupitelé na svém prvním zasedání v novém roce schválili v pondělí 23. ledna přijetí dotace z Regionálního operačního programu na druhou etapu rekonstrukce Dusíkova divadla ve výši necelých 12,2 milionů korun. Tímto rozhodnutím de facto posvětili zahájení přibližně osmdesáti milionové rekonstrukce místního divadla, která městskou kasu vyjde nejméně na šedesát milionů korun. Ve hře je totiž ještě možnost získání dotačních peněz z Ministerstva kultury.

Rozpočet města je prý v dobré kondici

Podle starosty Čáslavi Jaromíra Strnada je rozpočet města v takové kondici, že si financování tříetapové rekonstrukce Dusíkova divadla může dovolit uhradit z větší části z vlastních zdrojů: „Naše město je do vlastních investic schopno dát ročně v průměru padesát milionů korun, takže si myslím, že je to akceptovatelné. Kdybychom měli pochybnosti o financování, tak bychom se do této akce samozřejmě nepouštěli,“ podotkl Jaromír Strnad a připomněl údaje z nedávné minulosti: „Město v minulém volebním období investovalo částku pět set milionů a tři sta sedmdesát milionů korun z toho dělaly vlastní zdroje.“

Uvažují o krátkodobém úvěru

Vedení města hodlá dle vyjádření čáslavského starosty část nákladů spojených s rekonstrukcí hradit z přebytku hospodaření města z minulého roku. „Další zdroje zajistíme tak, že si lze vzít krátkodobý čtyřletý úvěr, abychom nezatěžovali budoucí zastupitelstva našeho města,“ nastínil Strnad.

Podaří se získat dotaci z ministerstva?

Ve hře je navíc možnost získání určité finanční injekce z dotace od Ministerstva kultury: „S Ministerstvem kultury jednáme, jak budeme ale úspěšní, budeme vědět za jeden, dva měsíce,“ řekl první muž místní radnice a posléze lehce naznačil vývoj jednání: „Máme nezávazný příslib z ministerstva, že by se dotace mohla pohybovat okolo sedmi, osmi milionů korun.“

Z městské kasy poputuje minimálně 60 milionů

Tak či tak rekonstrukce Dusíkova divadla si vyžádá z městské kasy výdaj ve výši nejméně šedesát milionů korun. „V minulých letech se výrazně investovalo do komunikací a na kulturu se zapomínalo,“ připomněl Strnad a dodal: „Myslím si, že je nyní čas, aby se prostředky do této oblasti investovaly.“

S rekonstrukcí čáslavského divadla by se mělo začít již v polovině letošního roku. Třetí etapa by pak měla být dokončena do jara 2014.

 

Související článek:

Čáslavské Dusíkovo divadlo bude z důvodu rekonstrukce uzavřeno nejméně do jara 2014

Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Rekonstrukce Dusíkova divadla bude městskou kasu stát nejméně šedesát milionů

Rekonstrukce Dusíkova divadla bude městskou kasu stát nejméně šedesát milionů

25. leden 2011
(aktualizováno: 25. leden 2011, 22:23)

Čáslav – Zastupitelé na svém prvním zasedání v novém roce schválili v pondělí 23. ledna přijetí dotace z Regionálního operačního programu na druhou etapu rekonstrukce Dusíkova divadla ve výši necelých 12,2 milionů korun. Tímto rozhodnutím de facto posvětili zahájení přibližně osmdesáti milionové rekonstrukce místního divadla, která městskou kasu vyjde nejméně na šedesát milionů korun. Ve hře je totiž ještě možnost získání dotačních peněz z Ministerstva kultury.

Rozpočet města je prý v dobré kondici

Podle starosty Čáslavi Jaromíra Strnada je rozpočet města v takové kondici, že si financování tříetapové rekonstrukce Dusíkova divadla může dovolit uhradit z větší části z vlastních zdrojů: „Naše město je do vlastních investic schopno dát ročně v průměru padesát milionů korun, takže si myslím, že je to akceptovatelné. Kdybychom měli pochybnosti o financování, tak bychom se do této akce samozřejmě nepouštěli,“ podotkl Jaromír Strnad a připomněl údaje z nedávné minulosti: „Město v minulém volebním období investovalo částku pět set milionů a tři sta sedmdesát milionů korun z toho dělaly vlastní zdroje.“

Uvažují o krátkodobém úvěru

Vedení města hodlá dle vyjádření čáslavského starosty část nákladů spojených s rekonstrukcí hradit z přebytku hospodaření města z minulého roku. „Další zdroje zajistíme tak, že si lze vzít krátkodobý čtyřletý úvěr, abychom nezatěžovali budoucí zastupitelstva našeho města,“ nastínil Strnad.

Podaří se získat dotaci z ministerstva?

Ve hře je navíc možnost získání určité finanční injekce z dotace od Ministerstva kultury: „S Ministerstvem kultury jednáme, jak budeme ale úspěšní, budeme vědět za jeden, dva měsíce,“ řekl první muž místní radnice a posléze lehce naznačil vývoj jednání: „Máme nezávazný příslib z ministerstva, že by se dotace mohla pohybovat okolo sedmi, osmi milionů korun.“

Z městské kasy poputuje minimálně 60 milionů

Tak či tak rekonstrukce Dusíkova divadla si vyžádá z městské kasy výdaj ve výši nejméně šedesát milionů korun. „V minulých letech se výrazně investovalo do komunikací a na kulturu se zapomínalo,“ připomněl Strnad a dodal: „Myslím si, že je nyní čas, aby se prostředky do této oblasti investovaly.“

S rekonstrukcí čáslavského divadla by se mělo začít již v polovině letošního roku. Třetí etapa by pak měla být dokončena do jara 2014.

 

Související článek:

Čáslavské Dusíkovo divadlo bude z důvodu rekonstrukce uzavřeno nejméně do jara 2014