vv auto
Reklama

Vlajky "naděje" zavlály nad Čáslaví

30. říjen 2020, 07:55

Čáslav - Také v Čáslavi ve středu 28. října zavlály české vlajky. Byly tradičně vyvěšeny na budovách místní samosprávy a škol. Ale také ozdobily domy, jejichž majitelé se připojili k akci „Vyvěsme vlajky, aneb Český den s českými vlajkami naděje“.

A jak tato akce vznikla? Při oslavách100 let samostatné republiky bylo na popud pelhřimovské Agentury Dobrý den v rámci akce Český den s českými vlajkami vyvěšeno 225 191 vlajek ČR. A byl z toho zápis do České knihy rekordů. České vlajky visely na všech možných i nemožných místech po celé České republice. Do celorepublikového rekordu se zapojilo 2445 obcí, měst, škol, institucí a jednotlivců. V loňském roce tato akce naprosto spontánně dál žila svým životem a do pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit přicházely bez jakékoliv výzvy další fotografie s vlajkami z nejrůznějších míst.

Letos je stav nouze, obav, zákazů, ale také naděje. Proto zazněla celostátní výzva z Pelhřimova: „Pojďme společně vyjádřit naději! Dejme si navzájem vědět, že i přes prázdné ulice, náměstí, sportoviště či školy jsme tu! Že o sobě víme, ač nemůžeme být pospolu, a že v sobě máme naději, že zas bude dobře. Vyvěsme 28. října v den našeho společného svátku - vlajku naděje. Českou vlajku!“

České a vlastně zároveň československé vlajky zavlály nejen v celé zemi, ale také ve středočeské Čáslavi. A není důležité, jestli byly vyvěšeny tradičně na budovách státních, krajských, městských či privátních v rámci Českého dne s českými vlajkami. Důležité je připomenutí vzniku samostatného státu, navození pocitu pospolitosti a vyjádření naděje, že budeme po zvládnutí pandemie zase žít normální život.

Text a foto Vladimír Havlíček
Galerie
Předchozí Následující
AVE_CZ
Reklama
Vlajky "naděje" zavlály nad Čáslaví

Vlajky "naděje" zavlály nad Čáslaví

30. říjen 2020

Čáslav - Také v Čáslavi ve středu 28. října zavlály české vlajky. Byly tradičně vyvěšeny na budovách místní samosprávy a škol. Ale také ozdobily domy, jejichž majitelé se připojili k akci „Vyvěsme vlajky, aneb Český den s českými vlajkami naděje“.

A jak tato akce vznikla? Při oslavách100 let samostatné republiky bylo na popud pelhřimovské Agentury Dobrý den v rámci akce Český den s českými vlajkami vyvěšeno 225 191 vlajek ČR. A byl z toho zápis do České knihy rekordů. České vlajky visely na všech možných i nemožných místech po celé České republice. Do celorepublikového rekordu se zapojilo 2445 obcí, měst, škol, institucí a jednotlivců. V loňském roce tato akce naprosto spontánně dál žila svým životem a do pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit přicházely bez jakékoliv výzvy další fotografie s vlajkami z nejrůznějších míst.

Letos je stav nouze, obav, zákazů, ale také naděje. Proto zazněla celostátní výzva z Pelhřimova: „Pojďme společně vyjádřit naději! Dejme si navzájem vědět, že i přes prázdné ulice, náměstí, sportoviště či školy jsme tu! Že o sobě víme, ač nemůžeme být pospolu, a že v sobě máme naději, že zas bude dobře. Vyvěsme 28. října v den našeho společného svátku - vlajku naděje. Českou vlajku!“

České a vlastně zároveň československé vlajky zavlály nejen v celé zemi, ale také ve středočeské Čáslavi. A není důležité, jestli byly vyvěšeny tradičně na budovách státních, krajských, městských či privátních v rámci Českého dne s českými vlajkami. Důležité je připomenutí vzniku samostatného státu, navození pocitu pospolitosti a vyjádření naděje, že budeme po zvládnutí pandemie zase žít normální život.

Text a foto Vladimír Havlíček
Prohlédnout galerii