Villa Romantica
Reklama

Vojáci připravili pro žáky čáslavské ZŠ Sadová dvouhodinový program

25. únor 2020, 13:28

Čáslav - Skvělou akci pro žáky 5., 7. a 8. ročníků ZŠ Sadová v Čáslavi uspořádali příslušníci 21. základny taktického letectva Čáslav pod vedením plukovníka Jaroslava Míky a nadrotmistryně Ivany  Mikulenkové.

V rámci dvouhodinového programu se každá ze dvou skupin dětí aktivně zapojila celkem do čtyř aktivit. Jednou byla simulace zranění v terénu: žáci navlékli ochranné vesty, byl odstartován běh na kratší trať a v cíli si museli ošetřit „rychloškrtidlem“ zraněnou paži a nasadit plynovou masku. Nejrychlejší čtveřice z každé třídy pak byla odměněna drobným dárkem. 

Druhé stanoviště bylo zaměřeno na zdravovědu: rychlé ošetření krvácivého zranění a transport raněného z nebezpečného území. 

Nechyběla samozřejmě ukázka zbraní – žáci se teoreticky seznamovali s různými palnými zbraněmi, kladli dotazy a vyzkoušeli si tíhu jednotlivých nenabitých „exponátů“.

Závěr byl věnován tomu, co je pro čáslavskou  základnu stěžejní – seznámení se s vojenským pilotem v aktivní službě a se základním vybavením vojenského pilota: nechyběl záchranný člun, dezinfekce vody, vojenské maskování, světlice…. Bylo jasné, že obrana státu a vojenské dovednosti žáky zajímají, protože otázky nebraly konce. Jenže čas byl neúprosný.

Součástí této akce bylo také vyhlášení vítězů výtvarné soutěže na téma „Armáda České republiky“. Ze všech děl, která se dostala do užšího výběru, určili příslušníci AČR vítěze celkem v pěti kategoriích. Jak sami podotkli, vůbec to nebyl lehký úkol, protože výtvarné práce dětí byly opravdu velmi pěkné. Rádi bychom za naši školu všem, kteří se na programu podíleli, moc poděkovali. Byl to velký zážitek, na který žáci ze ZŠ Sadová dlouho nezapomenou.

Linda Johanidesová
AVE_CZ
Reklama
Vojáci připravili pro žáky čáslavské ZŠ Sadová dvouhodinový program

Vojáci připravili pro žáky čáslavské ZŠ Sadová dvouhodinový program

25. únor 2020

Čáslav - Skvělou akci pro žáky 5., 7. a 8. ročníků ZŠ Sadová v Čáslavi uspořádali příslušníci 21. základny taktického letectva Čáslav pod vedením plukovníka Jaroslava Míky a nadrotmistryně Ivany  Mikulenkové.

V rámci dvouhodinového programu se každá ze dvou skupin dětí aktivně zapojila celkem do čtyř aktivit. Jednou byla simulace zranění v terénu: žáci navlékli ochranné vesty, byl odstartován běh na kratší trať a v cíli si museli ošetřit „rychloškrtidlem“ zraněnou paži a nasadit plynovou masku. Nejrychlejší čtveřice z každé třídy pak byla odměněna drobným dárkem. 

Druhé stanoviště bylo zaměřeno na zdravovědu: rychlé ošetření krvácivého zranění a transport raněného z nebezpečného území. 

Nechyběla samozřejmě ukázka zbraní – žáci se teoreticky seznamovali s různými palnými zbraněmi, kladli dotazy a vyzkoušeli si tíhu jednotlivých nenabitých „exponátů“.

Závěr byl věnován tomu, co je pro čáslavskou  základnu stěžejní – seznámení se s vojenským pilotem v aktivní službě a se základním vybavením vojenského pilota: nechyběl záchranný člun, dezinfekce vody, vojenské maskování, světlice…. Bylo jasné, že obrana státu a vojenské dovednosti žáky zajímají, protože otázky nebraly konce. Jenže čas byl neúprosný.

Součástí této akce bylo také vyhlášení vítězů výtvarné soutěže na téma „Armáda České republiky“. Ze všech děl, která se dostala do užšího výběru, určili příslušníci AČR vítěze celkem v pěti kategoriích. Jak sami podotkli, vůbec to nebyl lehký úkol, protože výtvarné práce dětí byly opravdu velmi pěkné. Rádi bychom za naši školu všem, kteří se na programu podíleli, moc poděkovali. Byl to velký zážitek, na který žáci ze ZŠ Sadová dlouho nezapomenou.

Linda Johanidesová
Prohlédnout galerii