vv auto
Reklama

Žáci SZeŠ Čáslav se zaměřením na cestovní ruch a agroturistiku uspořádali konferenci

8. leden 2011, 13:56
(aktualizováno: 8. leden 2011, 14:01)

Čáslav - Ve většině škol se před Vánoci připravuje vánoční výzdoba, zpívají koledy, zdobí stromky a ochutnává vánoční cukroví .V SZeŠ Čáslav, tomu ale bylo trochu jinak, alespoň v případě třídy 3B. Studenti si pro své spolužáky a učitele připravili konferenci, na které prezentovali svoje vědomosti, které získaly v odborném předmětu Technika cestovního ruchu.

A nebyla to ledajaká prezentace. Žáci 3. ročníku se zaměřením na cestovní ruch a agroturistiku měli na přípravu a organizaci konference přibližně jeden měsíc a úkolu se zhostili s velkým nadšením a elánem. Díky tomu se dostavil i požadovaný výsledek. Vánoční výzdoba s koledami vytvořila příjemnou atmosféru navozující příchod nadcházejících svátků. U vchodu do školní auly, kde se naše konference konala,  se každý podepsal do prezenční listiny a dostal od usměvavých hostesek (studentek) balíček s vánočními perníčky a bonbóny. Několik okamžiků po usazení všech hostů utichla hudba a z jeviště nás přivítala slečna moderátorka. Seznámila přítomné s programem našeho společného setkání a představila přednášející a témata jednotlivých  prezentací. Z vystoupení jednotlivých spolužáků, autorů prezentací, jsme se například dověděli, co si představit pod jednotlivými pojmy jako jsou agroturistika, ekoagroturistika a ekoturistika a kam se za nimi v České republice vydat. V polovině programu následovala krátká přestávka na občerstvení. To připravily samozřejmě také dvě studentky ze třídy 3B. Ochutnat jsme mohli slanou roládu se šunkou a sýrem a kokosové řezy, kterým se nedalo odolat. Po příjemné přestávce nás studenti opět uchvátili svými vědomostmi o problematice venkovské turistiky, její ekonomice a realizaci v praxi. Po skončení velmi zajímavých prezentací následovala tisková část konference s připravenými otázkami na přednášející.

Na závěr dostala slovo manažerka celého projektu (naše spolužačka), která všem přítomným poděkovala za vzornou přípravu zadaných témat a hojnou účast. Díky patřilo především panu Mgr. Rudolfu Medunovi, který je našim učitelem výše uvedeného předmětu.

Po závěrečném poděkování a rozloučení zazněl ohlušující aplaus,který trval několik minut…

Romana Pachlová, Vlaďka Benešová, třída 3.B
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Žáci SZeŠ Čáslav se zaměřením na cestovní ruch a agroturistiku uspořádali konferenci

Žáci SZeŠ Čáslav se zaměřením na cestovní ruch a agroturistiku uspořádali konferenci

8. leden 2011
(aktualizováno: 8. leden 2011, 14:01)

Čáslav - Ve většině škol se před Vánoci připravuje vánoční výzdoba, zpívají koledy, zdobí stromky a ochutnává vánoční cukroví .V SZeŠ Čáslav, tomu ale bylo trochu jinak, alespoň v případě třídy 3B. Studenti si pro své spolužáky a učitele připravili konferenci, na které prezentovali svoje vědomosti, které získaly v odborném předmětu Technika cestovního ruchu.

A nebyla to ledajaká prezentace. Žáci 3. ročníku se zaměřením na cestovní ruch a agroturistiku měli na přípravu a organizaci konference přibližně jeden měsíc a úkolu se zhostili s velkým nadšením a elánem. Díky tomu se dostavil i požadovaný výsledek. Vánoční výzdoba s koledami vytvořila příjemnou atmosféru navozující příchod nadcházejících svátků. U vchodu do školní auly, kde se naše konference konala,  se každý podepsal do prezenční listiny a dostal od usměvavých hostesek (studentek) balíček s vánočními perníčky a bonbóny. Několik okamžiků po usazení všech hostů utichla hudba a z jeviště nás přivítala slečna moderátorka. Seznámila přítomné s programem našeho společného setkání a představila přednášející a témata jednotlivých  prezentací. Z vystoupení jednotlivých spolužáků, autorů prezentací, jsme se například dověděli, co si představit pod jednotlivými pojmy jako jsou agroturistika, ekoagroturistika a ekoturistika a kam se za nimi v České republice vydat. V polovině programu následovala krátká přestávka na občerstvení. To připravily samozřejmě také dvě studentky ze třídy 3B. Ochutnat jsme mohli slanou roládu se šunkou a sýrem a kokosové řezy, kterým se nedalo odolat. Po příjemné přestávce nás studenti opět uchvátili svými vědomostmi o problematice venkovské turistiky, její ekonomice a realizaci v praxi. Po skončení velmi zajímavých prezentací následovala tisková část konference s připravenými otázkami na přednášející.

Na závěr dostala slovo manažerka celého projektu (naše spolužačka), která všem přítomným poděkovala za vzornou přípravu zadaných témat a hojnou účast. Díky patřilo především panu Mgr. Rudolfu Medunovi, který je našim učitelem výše uvedeného předmětu.

Po závěrečném poděkování a rozloučení zazněl ohlušující aplaus,který trval několik minut…

Romana Pachlová, Vlaďka Benešová, třída 3.B
Prohlédnout galerii