Hmyzí olympiáda na ZŠ Lipanská

10. květen 2019, 08:03

Kolín - Ve čtvrtek 2. května proběhlo na ZŠ Kolín III, Lipanská 420 projektové vyučování ke Dni Země. Den byl zaměřený tentokráte na hmyz.

Žáci byli rozděleni do skupin napříč ročníky a plnili úkoly v několika dílnách. Seznámili se s vzácnými druhy žijícími ve významných přírodních lokalitách Kolínska, pozorovali stavbu těla hmyzu, uvědomili si význam hmyzu pro biodiverzitu. Dílnami žáky provedla postavička Ferdy mravence, díky které si mimo jiné žáci připomněli významného spisovatele, ilustrátora a entomologa Ondřeje Sekoru. Jako zpestření navštívil naši školu Mgr. Ladislav Zedník - paleontolog, geolog, spisovatel, redaktor a nositel ceny Magnesia litera 2016 s programem Mobilní Trilopark. Žáci měli možnost si vyzkoušet metody paleontologického výzkumu a dozvědět se zajímavosti z historie života na planetě Zemi. Všichni si projektový den užili, dokonce si domů odnášeli vlastnoručně vyrobené odlitky zkamenělin. Projektový den byl jen jednou z aktivit badatelského projektu „Hmyzí olympiáda“, který se koná za podpory města Kolína a Středočeského kraje.

Mgr. Zdenka Vančurová

AVE_CZ
Reklama
Hmyzí olympiáda na ZŠ Lipanská

Hmyzí olympiáda na ZŠ Lipanská

10. Květen 2019

Kolín - Ve čtvrtek 2. května proběhlo na ZŠ Kolín III, Lipanská 420 projektové vyučování ke Dni Země. Den byl zaměřený tentokráte na hmyz.

Žáci byli rozděleni do skupin napříč ročníky a plnili úkoly v několika dílnách. Seznámili se s vzácnými druhy žijícími ve významných přírodních lokalitách Kolínska, pozorovali stavbu těla hmyzu, uvědomili si význam hmyzu pro biodiverzitu. Dílnami žáky provedla postavička Ferdy mravence, díky které si mimo jiné žáci připomněli významného spisovatele, ilustrátora a entomologa Ondřeje Sekoru. Jako zpestření navštívil naši školu Mgr. Ladislav Zedník - paleontolog, geolog, spisovatel, redaktor a nositel ceny Magnesia litera 2016 s programem Mobilní Trilopark. Žáci měli možnost si vyzkoušet metody paleontologického výzkumu a dozvědět se zajímavosti z historie života na planetě Zemi. Všichni si projektový den užili, dokonce si domů odnášeli vlastnoručně vyrobené odlitky zkamenělin. Projektový den byl jen jednou z aktivit badatelského projektu „Hmyzí olympiáda“, který se koná za podpory města Kolína a Středočeského kraje.

Mgr. Zdenka Vančurová

Prohlédnout galerii