PM
Reklama

Místostarosta Najbrt: Firma Arriva to v Kolíně nezvládá

19. listopad 2018, 12:10

Kolín - Nespokojenost se službami provozovatele kolínské MAD se smlouvou do konce roku 2019, firmou Arriva, roste.

"Za sebe bych řekl, že firma Arriva absolutně nezvládá stávající stav. Za deset dnů co jsem v úřadu, není den, aby nebyl podnět, stížnost, kritika napříč provozem. Nejedná se jen o selhávání řidičů, ale i o provozní věci, které tam prostě nefungují. Tento týden jsme měli jednání s panem ředitelem Poláčkem z firmy Arriva Východní Čechy, kde jsme si řekli zásadní věci, jako to zde, a teď budu pana inženýra citovat, těch třináct měsíců spolu přežijeme. Jiným termínem to nazvat nejde. Pana ředitele jsem ujistil, že za naše město s firmou rozhodně nechci vést boj, ale stížnosti se týkají i fatálních přestupků. Poslední je, že řidič na lince celou dobu telefonuje bez handsfree z autobusu plného lidí. Něco takového je absolutně nepřijatelné a protizákonné," uvedl nový kolínský místostarosta Michal Najbrt.

Zlepšení by podle Najbrta měli ve zbývajících třinácti měsících přinést některé změny. Na Kolínsku dochází v Arrivě k personálním změnám. Bude jak nový člověk v kanceláři tak předsunutý dispečer určený nově pouze pro Kolín, který by měl zásadním způsobem zasáhnout.

"Problémy však budou více či méně přetrvávat, protože se jedná kolikrát o absolutní lidská selhání. Lidé například volají ze zastávky, kde čekají hodinu a dva autobusy nejely, když v protisměru vidí během tří minut tři autobusy za sebou. A je to bohužel každý den," pokračuje s výčtem selhání místostarosta Najbrt.

Od nového provozovatele, který vzejde z probíhajícího výběrového řízení si tak radnice slibuje nejen výměnu autobusů: "Věříme, že nový provozovatel nebude řešit tyhle věci, co teď my- Lidskou otázku, profesionalitu a mnou řečeno lidský standard. To zde nyní nefunguje," uzavírá Michal Najbrt.

Obálky s výsledky tendru by se měly otevřít počátkem příštího roku.

 

bil
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Místostarosta Najbrt: Firma Arriva to v Kolíně nezvládá

Místostarosta Najbrt: Firma Arriva to v Kolíně nezvládá

19. listopad 2018

Kolín - Nespokojenost se službami provozovatele kolínské MAD se smlouvou do konce roku 2019, firmou Arriva, roste.

"Za sebe bych řekl, že firma Arriva absolutně nezvládá stávající stav. Za deset dnů co jsem v úřadu, není den, aby nebyl podnět, stížnost, kritika napříč provozem. Nejedná se jen o selhávání řidičů, ale i o provozní věci, které tam prostě nefungují. Tento týden jsme měli jednání s panem ředitelem Poláčkem z firmy Arriva Východní Čechy, kde jsme si řekli zásadní věci, jako to zde, a teď budu pana inženýra citovat, těch třináct měsíců spolu přežijeme. Jiným termínem to nazvat nejde. Pana ředitele jsem ujistil, že za naše město s firmou rozhodně nechci vést boj, ale stížnosti se týkají i fatálních přestupků. Poslední je, že řidič na lince celou dobu telefonuje bez handsfree z autobusu plného lidí. Něco takového je absolutně nepřijatelné a protizákonné," uvedl nový kolínský místostarosta Michal Najbrt.

Zlepšení by podle Najbrta měli ve zbývajících třinácti měsících přinést některé změny. Na Kolínsku dochází v Arrivě k personálním změnám. Bude jak nový člověk v kanceláři tak předsunutý dispečer určený nově pouze pro Kolín, který by měl zásadním způsobem zasáhnout.

"Problémy však budou více či méně přetrvávat, protože se jedná kolikrát o absolutní lidská selhání. Lidé například volají ze zastávky, kde čekají hodinu a dva autobusy nejely, když v protisměru vidí během tří minut tři autobusy za sebou. A je to bohužel každý den," pokračuje s výčtem selhání místostarosta Najbrt.

Od nového provozovatele, který vzejde z probíhajícího výběrového řízení si tak radnice slibuje nejen výměnu autobusů: "Věříme, že nový provozovatel nebude řešit tyhle věci, co teď my- Lidskou otázku, profesionalitu a mnou řečeno lidský standard. To zde nyní nefunguje," uzavírá Michal Najbrt.

Obálky s výsledky tendru by se měly otevřít počátkem příštího roku.

 

bil