Vítěz národního kola v Kolíně se probojuje na WCOPA v Los Angeles 2020!

16. září 2019, 08:08

Kolín - V sobotu 19. října proběhne v Kolíně národní kolo pro výběr reprezentačního týmu pro WCOPA (World Championship of performing arts) do Los Angeles 2020 a vítěz národního kola, bude mít celý soutěžní pobyt v USA hrazený. Jedná se tedy o cenu v hodnotě okolo 85 tisíc Kč.

CrossDance Kolín spolupracuje s organizátory (národními řediteli soutěže), líbí se nám totiž vize možnosti úžasné soutěžní zkušenosti pro talentované tanečníky - zpěváky - hudebníky  atd. bez ohledu na finanční zázemí jejich rodičů. CrossDance už nominace v roce 2018 získal (v té době nebyly dotované) - takže rodiny tanečnic musely sehnat všechny prostředky samy, ale i tak to byla neuvěřitelná zkušenost a holky si přivezly spousty zážitků (a obě také několik medailí). Oldřiška Neumannová (v té době 15 let) se dokonce dostala ze základních kol (2.500 účastníků) přes semifinále (200 účastníků) až do velkého finále (20 juniorů) a taneční disciplíny celkově vyhrála (získala titul The Grand Champion Of the World). Protože jsme naše tanečnice tenkrát doprovázeli - víme - o čem soutěž je a jaké zážitky i zkušenosti přináší a můžeme všem jen doporučit.

Soutěž je otevřená nejen pro tanečníky, ale také pro zpěváky, hudebníky, herce a další - soutěžních disciplín je mnoho, jedná se o takovou talentovou olympiádu. Každoročně se WCOPA v Los Angeles účastní mezi 60 a70 zeměmi světa.