Den Země si připomněli i žáci Základní školy T. G. Masaryka

22. duben 2016, 13:51

Kutná Hora - Páteční vyučování v ZŠ T.G. Masaryka bylo tak trochu jiné - vlastně úplně jiné. Byl náš Den Země. První i druhý stupeň se zabýval ekologií, rozložitelností materiálů, hrami na pozemku školy, poznáváním rostlin a živočichů.

Žáci třídili věci nepatřící do přírody, poslouchali besedy na téma „Co se děje s opadem poté co ho odvezou“ i „Jaderná energetika“, uklízeli okolí naší školy a řeky Vrchlice od odpadků, sedmáci zkoumali rozmístění kontejnerů na tříděný odpad kolem budovy školy.  

Den Země přiblížila děvčata ze 7.A také v Mateřské škole v Benešově ulici v Kutné Hoře.  Hravou formou  dívky učily třídit odpad malé předškoláčky. Zahrály jim maňáskové divadlo, s dětmi si hrály, vybarvovaly omalovánky, naučily říkanku na dané téma a nakonec jsme si všichni zatančili. Adélka Ladomirjaková, Klárka Provazníková, Lucka Mikešová, Andrejka Štefková i Vendulka Hlavová si dokázaly získat malé kamarády a věřím, že je dokázaly i nadchnout  pro dobrou věc.

Na druhém stupni jsme si připomněli v rámci přednášek žáka Denise Mekiče ze 6.B 30.výročí havárie jaderné elektrárny Černobyl.

Deváťáci „téměř připraveni na život“ řešili odpadové hospodaření domácnosti a učili se šetřit domácnosti úspory. Do toho spoustu výtvarných a sportovních soutěží….. a víte, co bylo hitem mezi nejmenšími? Rozhodně popelářský vůz! No, posuďte sami v galerii.
Bylo toho skutečně mnoho. Děkujeme všem nadšeným dětem i kolegům a pí Mikešové z čáslavské AVE.

tz
Galerie
Předchozí Následující
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Den Země si připomněli i žáci Základní školy T. G. Masaryka

Den Země si připomněli i žáci Základní školy T. G. Masaryka

22. duben 2016

Kutná Hora - Páteční vyučování v ZŠ T.G. Masaryka bylo tak trochu jiné - vlastně úplně jiné. Byl náš Den Země. První i druhý stupeň se zabýval ekologií, rozložitelností materiálů, hrami na pozemku školy, poznáváním rostlin a živočichů.

Žáci třídili věci nepatřící do přírody, poslouchali besedy na téma „Co se děje s opadem poté co ho odvezou“ i „Jaderná energetika“, uklízeli okolí naší školy a řeky Vrchlice od odpadků, sedmáci zkoumali rozmístění kontejnerů na tříděný odpad kolem budovy školy.  

Den Země přiblížila děvčata ze 7.A také v Mateřské škole v Benešově ulici v Kutné Hoře.  Hravou formou  dívky učily třídit odpad malé předškoláčky. Zahrály jim maňáskové divadlo, s dětmi si hrály, vybarvovaly omalovánky, naučily říkanku na dané téma a nakonec jsme si všichni zatančili. Adélka Ladomirjaková, Klárka Provazníková, Lucka Mikešová, Andrejka Štefková i Vendulka Hlavová si dokázaly získat malé kamarády a věřím, že je dokázaly i nadchnout  pro dobrou věc.

Na druhém stupni jsme si připomněli v rámci přednášek žáka Denise Mekiče ze 6.B 30.výročí havárie jaderné elektrárny Černobyl.

Deváťáci „téměř připraveni na život“ řešili odpadové hospodaření domácnosti a učili se šetřit domácnosti úspory. Do toho spoustu výtvarných a sportovních soutěží….. a víte, co bylo hitem mezi nejmenšími? Rozhodně popelářský vůz! No, posuďte sami v galerii.
Bylo toho skutečně mnoho. Děkujeme všem nadšeným dětem i kolegům a pí Mikešové z čáslavské AVE.

tz
Prohlédnout galerii