Kutná Hora - V oblastním kole recitační soutěže, které se uskutečnilo v sobotu v Tylově divadle v Kutné Hoře, necelá stovka dětí pve čtyřech věkových kategoriích předvedla porotám svůj recitátorský um. Jen osmi nejlepším se však povedlo postoupit do krajského kola, které je naplánováno na 17. dubna v Kolíně.
V porotách zasedli:
Pro kategorie I. a IV. režisérka Radana Štočková, hudebník a recitátor Petr Štolba, herec a zpěvák Michal Smrkovský.
Pro kategorie II. a III. vedoucí kina Modrý kříž Veronika Lebedová, knihovnice Zdena Rytinová, ředitel divadla a dirigent Pavel Žur.
Obě poroty se shodly na vyrovnaných výkonech interpretů s naprostou shodou vybrali vítěze. "Tímto bych chtěl poděkovat všem interpretům za maximální podaný výkon, Tylovu divadlu za poskytnutí prostor, porotcům za trpělivý a uvážlivý výběr vítězů a Janě Štolbové za návrh pamětního diplomu," uvedl Michal Smrkovský.
I. kategorie:
1. místo: Mareček Viliam (ZŠ a MŠ Nové Dvory)
2. místo: Vyhnánek Jakub (ZŠ Uhlířské Janovice)
3. místo: Horváth Daniel (ŽŠ Červené Janovice)
II. kategorie:
1. místo: Hlaváč Václav (ZŠ Kremnická, KH)
2. místo: Vilímová Radka (ZŠ Uhlířské Janovice)
3. místo: Švarz Denny (ZŠ Sadová, Čáslav)
III. kategorie:
1. místo: Pikuliak Martin (ZŠ Suchdol)
2. místo: Bechyně Roman (ZŠ Masarykova, Čáslav)
3. místo: Matějková Marie (Gymnázium J. Ortena, KH)
IV. kategorie:
1. místo: Načeradská Barbora (CG sv. Voršily, KH)
2. místo: Mašín Ondřej (CG sv. Voršily, KH)
3. místo: Tuzar Lukáš (ZŠ Sadová, Čáslav)
Žehušice - FK Čáslav také letos pořádá dva turnusy příměstských …
Žďárec u Seče - Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče ve spolup…
Kutná Hora/Poličany - Metalcom Kutná Hora, a.s. přijme skladníka…
Křesetice - Křesetická sokolovna měla v sobotu 13. dubna ožít da…
Kutná Hora – Autoskla Kudrna – car jsou kutnohorskou firmou s dl…
Kutná Hora - V oblastním kole recitační soutěže, které se uskutečnilo v sobotu v Tylově divadle v Kutné Hoře, necelá stovka dětí pve čtyřech věkových kategoriích předvedla porotám svůj recitátorský um. Jen osmi nejlepším se však povedlo postoupit do krajského kola, které je naplánováno na 17. dubna v Kolíně.
V porotách zasedli:
Pro kategorie I. a IV. režisérka Radana Štočková, hudebník a recitátor Petr Štolba, herec a zpěvák Michal Smrkovský.
Pro kategorie II. a III. vedoucí kina Modrý kříž Veronika Lebedová, knihovnice Zdena Rytinová, ředitel divadla a dirigent Pavel Žur.
Obě poroty se shodly na vyrovnaných výkonech interpretů s naprostou shodou vybrali vítěze. "Tímto bych chtěl poděkovat všem interpretům za maximální podaný výkon, Tylovu divadlu za poskytnutí prostor, porotcům za trpělivý a uvážlivý výběr vítězů a Janě Štolbové za návrh pamětního diplomu," uvedl Michal Smrkovský.
I. kategorie:
1. místo: Mareček Viliam (ZŠ a MŠ Nové Dvory)
2. místo: Vyhnánek Jakub (ZŠ Uhlířské Janovice)
3. místo: Horváth Daniel (ŽŠ Červené Janovice)
II. kategorie:
1. místo: Hlaváč Václav (ZŠ Kremnická, KH)
2. místo: Vilímová Radka (ZŠ Uhlířské Janovice)
3. místo: Švarz Denny (ZŠ Sadová, Čáslav)
III. kategorie:
1. místo: Pikuliak Martin (ZŠ Suchdol)
2. místo: Bechyně Roman (ZŠ Masarykova, Čáslav)
3. místo: Matějková Marie (Gymnázium J. Ortena, KH)
IV. kategorie:
1. místo: Načeradská Barbora (CG sv. Voršily, KH)
2. místo: Mašín Ondřej (CG sv. Voršily, KH)
3. místo: Tuzar Lukáš (ZŠ Sadová, Čáslav)