Policisté asistovali v parku pod Vlašským dvorem na soutěži "Mladých zdravotníků"

9. květen 2011, 14:37
(aktualizováno: 9. květen 2011, 14:38)

Kutná Hora - V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře se ve středu 4. května 2011 konalo Oblastní kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků, které se stalo již každoroční tradicí.

Děti ze základních škol Kutnohorska měly možnost seznámit se s prací jednotlivých složek záchranného systému, ale hlavně si za jejich asistence vyzkoušet své znalosti a dovednosti. Jak uvedla ředitelka ÚOS ČČK Věra Nuhlíčková, která byla samozřejmě přítomna, výuka a poskytování první pomoci patří k nejtradičnějším činnostem Červeného kříže na celém světě.

Za kutnohorskou policii byly na místě se služební Škodou Octavií policistky z kutnohorského dopravního inspektorátu. Děti tak měly možnost vyzkoušet si své znalosti v oblasti správného chování chodce a cyklisty. Ty, které se umístily v oblastním kole, postupují navíc do kola Krajského, které by se mělo konat dne 25. 5. 2011 v prostorách Územního odboru Hasičského záchranného sboru Kutná Hora v Sedlci.