Studentku kutnohorské průmyslovky vyhodnotili jako nejlepší účastnici setkání na velvyslanectví USA

12. červen 2018, 19:05

Praha - Eliška Ryklová ze třídy E2B VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora v pátek 1. června reprezentovala kutnohorskou školu na velvyslanectví USA v Praze. K příležitosti 100 let česko-amerických vztahů si připravila video, ve kterém tvořivě a poutavě představila málo známou osobnost kapitána Emanuela Viktora Vosky, kutnohorského rodáka, který se na konci 1. světové války aktivně podílel na vzniku Československé republiky. Nejenže Eliška uspěla v celorepublikové konkurenci, ale představitelé americké ambasády, včetně amerického velvyslance Stephena Kinga, dokonce prohlásili její práci za nejlepší.

Je třeba zdůraznit, že celá akce probíhala v anglickém jazyce včetně jednotlivých rozhovorů se zástupci velvyslanectví. Eliška je výbornou studentkou naší školy a aktivně zapojila do diskuse o aktuálních tématech naší společnosti. Doprovázela jí Mgr. Anna Jezberová, která je učitelkou anglického jazyka a lektorkou Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora, která nabízí možnost studia v jazykových kurzech.

Setkání středoškoláků, kteří mají aktivní zájem o česko-americké vztahy. každoročně organizují Rotary kluby působící ve čtyřiceti českých městech. Je to jeden z mnoha projektů zaměřených na etiku a odpovědnost v obchodních vztazích, vzdělávání a charitativní činnost. Projekt předpokládá, že nezůstane jen u této jednorázové spolupráce.

IMG_6458.JPG

tz
AVE_CZ
Reklama
vv auto
Reklama
Studentku kutnohorské průmyslovky vyhodnotili jako nejlepší účastnici setkání na velvyslanectví USA

Studentku kutnohorské průmyslovky vyhodnotili jako nejlepší účastnici setkání na velvyslanectví USA

12. červen 2018

Praha - Eliška Ryklová ze třídy E2B VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora v pátek 1. června reprezentovala kutnohorskou školu na velvyslanectví USA v Praze. K příležitosti 100 let česko-amerických vztahů si připravila video, ve kterém tvořivě a poutavě představila málo známou osobnost kapitána Emanuela Viktora Vosky, kutnohorského rodáka, který se na konci 1. světové války aktivně podílel na vzniku Československé republiky. Nejenže Eliška uspěla v celorepublikové konkurenci, ale představitelé americké ambasády, včetně amerického velvyslance Stephena Kinga, dokonce prohlásili její práci za nejlepší.

Je třeba zdůraznit, že celá akce probíhala v anglickém jazyce včetně jednotlivých rozhovorů se zástupci velvyslanectví. Eliška je výbornou studentkou naší školy a aktivně zapojila do diskuse o aktuálních tématech naší společnosti. Doprovázela jí Mgr. Anna Jezberová, která je učitelkou anglického jazyka a lektorkou Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora, která nabízí možnost studia v jazykových kurzech.

Setkání středoškoláků, kteří mají aktivní zájem o česko-americké vztahy. každoročně organizují Rotary kluby působící ve čtyřiceti českých městech. Je to jeden z mnoha projektů zaměřených na etiku a odpovědnost v obchodních vztazích, vzdělávání a charitativní činnost. Projekt předpokládá, že nezůstane jen u této jednorázové spolupráce.

IMG_6458.JPG

tz