Starkl zahradník
Reklama

Budoucí prvňáčky ZŠ Vrdy přivítaly u zápisu pohádkové postavy z Večerníčků

21. leden 2015, 09:14
(aktualizováno: 21. leden 2015, 09:20)

Vrdy - Zápis do prvního ročníku se konal v pátek 16. ledna 2015 na Základní škole Vrdy zápis do 1.ročníku. Ten letošní byl „večerníčkový“. Vždyť taky 2 .ledna oslavil Večerníček už své padesáté narozeniny.

Ve vestibulu školy přivítali předškoláky i jejich doprovod žáci druhého stupně převlečení za pohádkové postavy z Večerníčků a provázeli je po stanovištích, kde budoucí prvňáci plnili úkoly. Hned v šatně narazili na dva známé nešiky Pata a Mata a pomáhali jim odemknout a zase zamknout zámek u skříňky.

Makové panence a motýlu Emanuelovi se zase rozsypaly rozstříhané obrázky jejich kamarádů. Složit je nebyl pro děti žádný problém. Popletenému kocouru Mikešovi a víle Amálce pomohly děti zařadit pomíchaná zvířátka na statek, do lesa i do zoo. V jeskyni u Rumcajse a Manky bylo trochu smutno. Cipísek nebyl doma a jeho rodiče se cítili opuštění. Předškoláci jim proto chvíli dělali společnost a s oběma si zahráli míčové hry. Křemílek a Vochomůrka ve své pařezové chaloupce zase otestovali pozornost dětí.

Na každém stanovišti dostaly děti po splnění úkolu razítko do svého zápisového lístku. S pěti razítky se pak vydaly do královského zámku, kde už je čekal vladař a jeho paní. Král s královnou zkontrolovali zápisový lístek, pochválili předškoláky za jejich dovednosti, snahu a odvahu a potom je korunovali na "prvňáky - čekatele". Čekat nebudou dlouho, za 8 měsíců se s většinou z nich už budeme potkávat na chodbách naší školy.

Na závěr si budoucí prvňáčci ještě popovídali s paní učitelkou a předvedli svoje další schopnosti a dovednosti. Poznávali barvy, tvary, namalovali obrázek, zarecitovali básničku nebo zazpívali písničku. Za odměnu, aktivitu a skvělou spolupráci obdrželi pamětní list a na památku si odnesli malý dárek.

Celý zápis proběhl v klidné a příjemné atmosféře. Děti i jejich rodiče odcházeli s úsměvem a plni pěkných dojmů. Za to bych chtěla poděkovat všem, kteří se na přípravě a průběhu zápisu podíleli. Hlavně všechny pohádkové a večerníčkové postavičky si zaslouží obrovskou jedničku s hvězdičkou.

Mgr. Jindra Chejnová
Galerie
Předchozí Následující
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
vv auto
Reklama
Budoucí prvňáčky ZŠ Vrdy přivítaly u zápisu pohádkové postavy z Večerníčků

Budoucí prvňáčky ZŠ Vrdy přivítaly u zápisu pohádkové postavy z Večerníčků

21. leden 2015
(aktualizováno: 21. leden 2015, 09:20)

Vrdy - Zápis do prvního ročníku se konal v pátek 16. ledna 2015 na Základní škole Vrdy zápis do 1.ročníku. Ten letošní byl „večerníčkový“. Vždyť taky 2 .ledna oslavil Večerníček už své padesáté narozeniny.

Ve vestibulu školy přivítali předškoláky i jejich doprovod žáci druhého stupně převlečení za pohádkové postavy z Večerníčků a provázeli je po stanovištích, kde budoucí prvňáci plnili úkoly. Hned v šatně narazili na dva známé nešiky Pata a Mata a pomáhali jim odemknout a zase zamknout zámek u skříňky.

Makové panence a motýlu Emanuelovi se zase rozsypaly rozstříhané obrázky jejich kamarádů. Složit je nebyl pro děti žádný problém. Popletenému kocouru Mikešovi a víle Amálce pomohly děti zařadit pomíchaná zvířátka na statek, do lesa i do zoo. V jeskyni u Rumcajse a Manky bylo trochu smutno. Cipísek nebyl doma a jeho rodiče se cítili opuštění. Předškoláci jim proto chvíli dělali společnost a s oběma si zahráli míčové hry. Křemílek a Vochomůrka ve své pařezové chaloupce zase otestovali pozornost dětí.

Na každém stanovišti dostaly děti po splnění úkolu razítko do svého zápisového lístku. S pěti razítky se pak vydaly do královského zámku, kde už je čekal vladař a jeho paní. Král s královnou zkontrolovali zápisový lístek, pochválili předškoláky za jejich dovednosti, snahu a odvahu a potom je korunovali na "prvňáky - čekatele". Čekat nebudou dlouho, za 8 měsíců se s většinou z nich už budeme potkávat na chodbách naší školy.

Na závěr si budoucí prvňáčci ještě popovídali s paní učitelkou a předvedli svoje další schopnosti a dovednosti. Poznávali barvy, tvary, namalovali obrázek, zarecitovali básničku nebo zazpívali písničku. Za odměnu, aktivitu a skvělou spolupráci obdrželi pamětní list a na památku si odnesli malý dárek.

Celý zápis proběhl v klidné a příjemné atmosféře. Děti i jejich rodiče odcházeli s úsměvem a plni pěkných dojmů. Za to bych chtěla poděkovat všem, kteří se na přípravě a průběhu zápisu podíleli. Hlavně všechny pohádkové a večerníčkové postavičky si zaslouží obrovskou jedničku s hvězdičkou.

Mgr. Jindra Chejnová
Prohlédnout galerii