Kladrubské čtyřspřeží na mistrovství Evropy jedenácté!

30. srpen 2017, 14:06

Göteborg (Švédsko) - Jiří Nesvačil jun. se čtyřspřežím starokladrubských běloušů z Národního hřebčína Kladruby nad Labem obsadil na mistrovství Evropy ve Švédsku skvělé jedenácté místo.  Výborně si vedl především v parkuru spřežení, kde obsadil pátou pozici. I díky pátečnímu solidnímu výsledku z drezury tak celkově přiváží domů 11. místo, které vybojoval v konkurenci 21 nejlepších jezdců Evropy.

Ve dnech 21. - 27. srpna 2017 se čtyřspřeží starokladrubských koní z Národního hřebčína účastnilo Mistrovství Evropy. Pod vedením Jiřího Nesvačila jun. přivezli domů vynikající 11. místo, jež vybojovali v konkurenci 21 nejlepších jezdců Evropy. Letošní mistrovské klání hostilo druhé největší město Švédska Göteborg. V průběhu celé akce se do Göteborgské Heden Areny a na stadion Ullevi sjelo 590 koní z 30 zemí. Závodilo se ve čtyřech soutěžních disciplínách čtyřspřeží, skoky, drezura a paradrezura. Diváci tak mohli shlédnout 300 nejlepších jezdců Evropy.

Starokladrubští koně se během této akce neúčastnili jen soutěžních disciplín, ale byli také součástí zahajovacího ceremoniálu. Se svými koňmi u příležitosti zahájení Mistrovství Evropy 2017 vystoupila i Švédská královská jezdecká stráž, jejíž hudebníci (trumpetisti) sedlají starokladrubské koně z Národního hřebčína.

V královské disciplíně čtyřspřeží jezdci absolvovali ve třech dnech tři dílčí disciplíny. V pátek zajel Jiří Nesvačil jun. jednu ze svých nejlepších drezur a s výsledkem 52.38 trestných bodů se zařadil na průběžnou jedenáctou pozici. V sobotu se jezdci soustředili na maraton, jehož trasa byla vedena ulicemi města Göteborg až do městského parku Slottsskogen. Skvěle si náš reprezentant vedl i poslední den v parkuru spřežení, kde obsadil pátou pozici. Po součtu všech hodnocení obsadil celkové 11. místo, které je zároveň nejlepším umístěním ze všech jezdců české ekipy na tomto šampionátu. Vedle čtyřspřeží z Národního hřebčína se letošního Mistrovství Evropy účastnili i jezdci a koně z České republiky také soutěží ve skocích a paradrezuře.