STAVEX
Reklama

Po učebnách fyziky, chemie, přírodopisu a počítačů došlo také na střechu

19. říjen 2020, 08:03

Zbraslavice – Přechod na on-line výuku pro mnohé neznamená zamknout školu a zůstat doma. „V naší škole působí sedm asistentek, při jarním nařízení distanční výuky jsme společně uklidili školu od půdy až po sklep,“ smála se ředitelka ZŠ Zbraslavice Milena Kyzourová.

„Momentálně se opravuje střecha,“ upozornila na práce v budově a připomněla: „V roce 2008 se opravovala fasáda školy a topení, o dva roky později jsme dělali nové rozvody elektřiny.“ Budova zbraslavické školy tak dostane novou krytinu. „Letos jsme vybudovali za téměř tři miliony novou počítačovou učebnu, vloni učebnu fyziky, chemie a přírodopisu,“ připomněla Milena Kyzourová.

Žáci ZŠ Zbraslavice tak mají k dispozici třicet nových počítačů. „S touto technikou bychom mohli tak pět let vydržet,“ plánuje ředitelka.

Počítačovou učebnu děti v těchto dnech nevyužijí, stejně jako ostatní mají od vlády nařízenou distanční výuku. „Na jaře jsme se toho hodně naučili a společně jsme se dohodli, že půjdeme ve škole všichni stejnou cestou. Proto pro vzdálenou výuku používáme Microsoft teams, pro první i druhý stupeň,“ řekla Milena Kyzourová a upřesnila: „Jde o klasickou on-line hodinu – paní učitelka vytvoří schůzku a komunikuje s žáky. To se týká i prvňáčků, kterým doma samozřejmě pomáhají rodiče. Ti jsou rozděleni na dvě skupiny, aby byla komunikace jednodušší. Děti se přihlásí, sedí u počítače a paní učitelka jim vykládá a ukazuje.“

První až třetí třída má zhruba deset hodin on-line výuky týdně, starší děti pak hodin patnáct – v režimu půlhodinová lekce a čtvrthodinová přestávka. „Dohodli jsme s řediteli škol v regionu, aby děti měly zhruba stejně hodin výuky všude,“ dodala ředitelka. „Učitelé jsou všichni vybaveni notebooky. Děti si toho dost dokoupily, navíc jsme do školy koupili třicet tabletů, které si mohou pro vzdálenou výuku půjčit. Na jaře mělo tablet půjčeno asi osm dětí, v současně době jich je půjčeno 26, navíc dvěma dětem jsme půjčili notebooky s modemem, protože mají doma špatné připojení k internetu,“ uzavřela Milena Kyzourová.

René Svoboda
AVE_CZ
Reklama
Po učebnách fyziky, chemie, přírodopisu a počítačů došlo také na střechu

Po učebnách fyziky, chemie, přírodopisu a počítačů došlo také na střechu

19. říjen 2020

Zbraslavice – Přechod na on-line výuku pro mnohé neznamená zamknout školu a zůstat doma. „V naší škole působí sedm asistentek, při jarním nařízení distanční výuky jsme společně uklidili školu od půdy až po sklep,“ smála se ředitelka ZŠ Zbraslavice Milena Kyzourová.

„Momentálně se opravuje střecha,“ upozornila na práce v budově a připomněla: „V roce 2008 se opravovala fasáda školy a topení, o dva roky později jsme dělali nové rozvody elektřiny.“ Budova zbraslavické školy tak dostane novou krytinu. „Letos jsme vybudovali za téměř tři miliony novou počítačovou učebnu, vloni učebnu fyziky, chemie a přírodopisu,“ připomněla Milena Kyzourová.

Žáci ZŠ Zbraslavice tak mají k dispozici třicet nových počítačů. „S touto technikou bychom mohli tak pět let vydržet,“ plánuje ředitelka.

Počítačovou učebnu děti v těchto dnech nevyužijí, stejně jako ostatní mají od vlády nařízenou distanční výuku. „Na jaře jsme se toho hodně naučili a společně jsme se dohodli, že půjdeme ve škole všichni stejnou cestou. Proto pro vzdálenou výuku používáme Microsoft teams, pro první i druhý stupeň,“ řekla Milena Kyzourová a upřesnila: „Jde o klasickou on-line hodinu – paní učitelka vytvoří schůzku a komunikuje s žáky. To se týká i prvňáčků, kterým doma samozřejmě pomáhají rodiče. Ti jsou rozděleni na dvě skupiny, aby byla komunikace jednodušší. Děti se přihlásí, sedí u počítače a paní učitelka jim vykládá a ukazuje.“

První až třetí třída má zhruba deset hodin on-line výuky týdně, starší děti pak hodin patnáct – v režimu půlhodinová lekce a čtvrthodinová přestávka. „Dohodli jsme s řediteli škol v regionu, aby děti měly zhruba stejně hodin výuky všude,“ dodala ředitelka. „Učitelé jsou všichni vybaveni notebooky. Děti si toho dost dokoupily, navíc jsme do školy koupili třicet tabletů, které si mohou pro vzdálenou výuku půjčit. Na jaře mělo tablet půjčeno asi osm dětí, v současně době jich je půjčeno 26, navíc dvěma dětem jsme půjčili notebooky s modemem, protože mají doma špatné připojení k internetu,“ uzavřela Milena Kyzourová.

René Svoboda