Cyklokros v Čáslavi vyhrál Kolíňák Tomáš Paprstka, obstál také Jan Rada z Kutné Hory!

4. prosinec 2021, 18:09

Čáslav - Po roční odmlce se na tratích v lesoparku Vodranty jel tzv. "malý" závod českého poháru Toi Toi Cup 2021 - závod určený pro žákovské kategorie, kategorie kadetů a kadetek a juniorů a juniorek. V Čáslavi byl zařazen také závod v kategorii muži open, ve které se objevili například i Jan Rada z KC Kutná Hora nebo další Kutnohorák Josef Jelínek.

Mužskou kategorii ovládl Tomáš Paprstka z Kolína, mezi ženami byla nejrychlejší Kristýna Zemanová, které na druhém místě zdárně sekundovala Kolíňačka Jana Czeczinkarová.

V kategorii muži open závod absolvoval Jan Rada (KC Kutná Hora), který se krátce po startu musel sbírat po nepříjemném pádu. "Po karambolu jsem se sbíral celé kolo," přiznal a pokračoval: "Trať v Čáslavi byla hodně těžká, ale o to více nádherná. Cyklokros se vším všudy - zima, bláto a vším, co k němu patří." Jan Rada ohlásil také start na cyklokrosovém mistrovství ČR, které se pojede 8. ledna 2022 v Kolíně.