Emotivní derby ve Vrdech na závěr sezony skončilo dělbou bodů

18. červen 2022, 20:02

Vrdy – I. B třída, skupina C skončila vzájemným soubojem dvou zástupců Kutnohorska v této skupině: Na hřiště Slavoje Vrdy v sobotu dorazili fotbalisté FC Bílé Podolí. Vzájemný prestižní souboj na podzim skončil v říjnu remízou 2:2.

Vrdy – B. Podolí 1:1 (0:0)

První poločas příliš vzruchu před brankami nepřinesl. Hosté hráli o trochu více důrazněji, z rozehrávky vrdských stoperů byl cítit respekt, a tak akce na obou stranách většinou končily nepřesnostmi. Teprve poslední čtvrthodina první půle nabídla příležitosti domácím: Nejprve Kořínkův brejk vykryl hostující gólman Dastych, který vytáhl o chvíli později i trestný kop stejného hráče.

Přestávku a začátek druhé půle poznamenaly emoce mezi fanoušky, situaci se ale podařilo uklidnit, a tak se diváci mohli vrátit k fotbalu. V 59. min. T. Petr z trestného kopu z dobrého místa trefil jen zeď, na druhé straně 62. z podobné standardní situace minul branku domácí L. Štoček ml. Skóre se tak poprvé změnilo v 67. min.: Gólman Dastych vysunul po pravé straně Dvořáka, jehož centr zapadl do vzdálenějšího horního růžku branky Slavoje – 0:1! Domácí ale nesložili zbraně a „přitopili“ pod kotlem: V 77. min. Vávra hlavou šikovně usměrnil trestný kop, ale těsně vedle. O chvíli později se Šveřepa protáhl zprava po brankové čáře a T. Petr pálil jen do boční sítě. Domácí to vyšlo v 83. min., kdy Šveřepa, tentokrát po průniku do šestnáctky zleva předložil míč před prázdnou bránu Kořínkovi – 1:1.

„Od začátku hrozně nervózní zápas,“ upozornil trenér Slavoje Vrdy Roman Masopust. „Rivalita mezi oběma vesnicemi je, bylo to dané, o to více, že šlo o poslední zápas sezony,“ doplnil a pokračoval: „Hra trpěla, nervózní byla z obou stran a fotbal to hezký nebyl.“ Smolný okamžik potkal Vítka Plašila v 71. minutě, který pro zranění musel opustit hřiště. „Vypadá to na vazy v koleni, už je přetržené dříve měl. Vypadá to na dlouho,“ uzavřel Roman Masopust.

„Na podzim nás Vrdy obraly o bod v poslední minutě, dnes to bylo v 83. minutě,“ připomněl trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb. „Měli jsme blízko ke třem bodům, remíza je ale asi zasloužená,“ přiznal a doplnil: „Domácí byli ve hře lepší, my jsme si přijeli pro bod, který jsme do tabulky potřebovali.“ Hostující trenér také zmínil emoce kolem utkání. „Na poslední zápas, když je to derby, to bylo moc vyhrocené, radši bych viděl, aby se něco dělo na hřišti a ne okolo,“ uzavřel.

Branky: 83. Kořínek – 67. Dvořák. Rozhodčí: Pudil – J. Babák, J. Volenec. ŽK: Havránek, Vávra – Kupka, Dvořák, T. Švadlenka. Diváků: 150. Vrdy: Kožurik – Havránek, Mil. Tomíšek, Vavřina, Andrle – V. Plašil (71. O. Plašil), P. Růžička (81. Nový), Vávra, T. Petr – Kořínek, Šveřepa. Trenér Roman Masopust. B. Podolí: Dastych – Weinlich, Kupka, Šálený, Jansa – Tyšer, Chmelař (90. O. Bíža), Lub. Štoček ml., Dvořák, Kubát - T. Švadlenka. Trenér Bohuslav Šváb.

1 Býchory 26 19 0 0 3 72:25 61
2 Jíkev 25 17 0 0 7 72:52 52
3 Pečky 26 15 0 0 9 68:35 47
4 Ostrá 26 12 0 0 9 72:47 41
5 Bílé Podolí 26 12 0 0 9 47:50 41
6 Sadská 26 11 0 0 8 62:48 40
7 Městec Králové 26 10 0 0 9 50:40 37
8 Vrdy 26 10 0 0 9 52:50 37