Fanoušci HC Čáslav se tentokrát gólové radosti nedočkali!

29. leden 2023, 20:10

Čáslav – V 19. kole základní části krajské ligy hokejisté HC Čáslav hostili v neděli pátý tým tabulky Sever – HC Hvězda Praha. Čáslavští před zápasem figurovali na třetí příčce tabulky Východ se stejným bodovým ziskem jako čtvrtá Kutná Hora:

Čáslav – Hvězda Praha 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Domácí začali nadějně: Už ve 2. min. ujel Florian, ovšem puk skončil nad brankou hostů. V 5. min. domácí přečkali první přesilovku soupeře a hned po její skončení J. Hejný pálil do tyče a ani dorážející Šilhan puk do sítě nedostal. V 16. min. zvonila opět tyč branky Hvězdy Praha, to když se do přesilovkové střely od modré opřel Florian. Skóre se tak poprvé měnilo 51 vteřin před první sirénou, ovšem na druhé straně, kdy hosté Velas tečí využil početní výhodu – 0:1.

Vyrovnaný zápas pokračoval i ve druhé třetině. Ve 28. min. J. Hejný dvakrát dotíral na gólmana Vokatého, leč neúspěšně. Svou přesilovku Čáslavští sehráli v pásmu soupeře, jenže bez kýženého efektu a když se neprosadili ani hosté, na stavu se za dvacet minut nic nezměnilo.

Ne příliš záživný a často přerušovaný hokej, pokračoval i v poslední části zápasu. Ve 43. min. si nájezd na domácí bránu vyzkoušel Velas, ale svůj blafák nedotáhl, to ve 47. min. byl úspěšnější Grim, který se protáhl kolem mantinelu do útočného pásma a z úhlu našel skulinu do čáslavské brány – 0:2. O chvíli později se domácím nabídla početní výhoda, šanci měl ale hostující Klečka a gól nepadl ani po závaru před bránou Hvězdy Praha v 53. min. Poslední tři minuty zápasu zkusila Čáslav hru bez brankáře, leč s výsledkem už udělat nic nedokázala.

„Byl to strašně těžký zápas, bez atmosféry. Takový nemastný, neslaný,“ konstatoval trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. „My jsme klasicky prvních dvacet minut měli těžší nohy – vždy, když se hraje v neděli, je to pro nás obtížnější,“ naznačil a pokračoval: „Hosté bruslili lépe. Paradoxně se utkání zlomilo asi v prvních pěti minutách, kdy jsme si vytvořili asi tři obrovské šance a žádnou nedali. Dvakrát z toho byla nastřelená tyč, jeli jsme sami na bránu, byly tam nějaké dorážky. To nám ublížilo, hosté v poslední minutě z přesilovky dali šťastný góly. My jsme tomu v první třetině naproti nešli a vedení jsme si asi nezasloužili. Chybovali jsme, dělali jsme špatná rozhodnutí a hru jsme si často komplikovali. Nebyl tam z naší strany ani tlak do brány, bylo to od nás takové jalové. Když doma nedáme branku, je to těžké. Soupeř si výhru asi zasloužil, Hvězda hrála dobře, my jsme se prosazovali těžko.“

Branky a asistence: 20. Velas (Janásek), 47. Grim. Rozhodčí: Hruška – Kálal, Pokorný. Vyloučení: 9/8. Využití: 0/1. Diváků: 154. Čáslav: Burda – Janata, Melovič, Navrátil, Ježek, Křišťan – Kůrka, Florian, Borovanský, Barbora, Sladký – J. Grauer, Kulhánek, J. Hejný, Šilhan, Tomek. Trenér Ladislav Rytnauer. Hvězda Praha: Vokatý – Chvála, Grim, Hradil, Slavík, Klečka – Pelant, Janásek, Velas, Jurak, Procházka – Klement, Adam, Slavata, Veverka, Hlaváč. Trenér Jiří Katz.