6. listopad 2022, 00:30

Kutná Hora - Ve sportovní hale Klimeška se v sobotu hrálo odvetné utkání 2. kola EHF European Cup mužů v házené, ve kterém přední tuzemský tým HC Dukla Praha přivítal lucemburského mistra, tým Handball Esch.

Do sobotní odvety si Dukla přivezla z Lucemburska velmi dobrou výchozí pozici - před týdnem totiž na palubovce soupeře zvítězila 36:31 a nastupovala tak se solidním náskokem pěti branek.

Samotné utkání na Klimešce před vyprodaným hledištěm bylo vyrovnané, ve druhé půli si Dukla dlouho udržovala mírný náskok. V posledních deseti minutách ale hosté z Lucemburska dokonce vedli o dvě branky, na více už ale nedosáhli a tak Dukla Praha i přes porážku 30:32 slaví postup mezi šestnáct nejlepších.

Soupeře pro třetí kolo Evropského poháru Dukle určí los v úterý 8. listopadu. V osudí bude například Karviná, jež postoupila dál přes kosovský celek KH Rahoveci. Mezi možnými soupeři je také švédský Alingsas, švýcarský Thun, izraelský Ramhat Hashron a řada dalších týmů. Na Zubří či Nové Veselí naopak Pražané už narazit nemohou, protože ani jeden z těchto celků přes druhé kolo neprošel.