16. únor 2019, 19:36

Kutná Hora - Poslední domácí zápas sehráli florbalisté FBC Kutná Hora na palubovce Klimešky v sobotu, kdy přivítali rezervu Start 98 Praha - Kunratice. Po každé vstřelené brance Kutné Hory se z reproduktorů rozezněla písníčka "Já jsem z Kutné Hory..." - a tu diváci slyšeli celkem šestnáctkrát!

Kutná Hora - Kunratice B 16:3 (1:2, 9:0, 6:1)

Domácí zápas nezačali dobře, v 11. minutě hosté vedli po brankách Duška už 0:2. Těsně před přestávkou ale Popek zkorigoval stav na 1:2 a dokonalý obrat se Kutné Hoře povedl ve druhé třetině. Dokázali trestat časté vylučování hráčů hostů, kteří se soustředili spíše na výkon rozhodčího než na ten svůj. Výsledkem bylo vedení Kutné Hory po druhé třetině 10:2 a červená karta pro Michala Mareše ve 31. min.! Zbytek zápasu Kutnohorští dohráli v exhibičním rytmu a zaplněné tribuny potěšily řadou povedených kombinací a gólů.

"Zápas rozhodla druhá třetina, ve které se hosté připravili o zápas svou nedisciplinovaností," upozornil trenér Kutné Hory Jan Třískala. "To, co hosté dnes předvedli, do florbalu nepatří," doplnil a dodal: "Hráli jsme před super kulisou, florbal v Kutné Hoře zakotvil dobře. Při první sezoně jsme ve hře o nejlepší návštěvnost v divizi v celé republice. Děkuji divákům."

Branky: 19., 29., 33. Popek, 25. Tvrdík, 26. Martínek, 28., 31. Rejna, 32., 34., 56. Dus, 33., 45., 58., 59. J. Schwarz, 50. O. Schwarz, 60. Vokřál - 7., 11. Dušek, 50. Horálek. Rozhodčí Lukáš Recht - Daniel Fišer. Vyloučení: 1/9, navíc Michal Mareš (hosté) ČK + 5 minut. Využití: 8/0. Diváků: 157.