13. srpen 2017, 19:54

Kutná Hora - Devátý ročník Dačického 12 v řadě přinesl do města další závod na dvanáct kilometrů okolo Kutné Hory. Startem a cílem byla rovinka u Jezuitské koleje.

317. To je součet účastníků, kteří se v letošním roce postavili na cíl 9. ročníku závodu Dačického 12. Běžcům se tak podařilo překonat rekordní hranici všech zúčastněných. „Mám radost z rostoucího zájmu o tento závod v centru a okolí našeho města. Na začátku úplně všech závodů šlo pouze o malý závod pro pár kluků, teď je z toho velký běh pro téměř všechny věkové kategorie,” řekl na cílové rovince Martin Starý, starosta města Kutná Hora.

Vítězem letošní Dačického 12 je veteránský mistr světa v pulmaratonu

V sobotu 12.8. dorazilo k chrámu svaté Barbory více než tři stovky běžců s cílem zaběhnout si již devátý ročník běžeckého závodu okolím Kutné Hory - Dačického 12 z dílny místního spolku Club deportivo Kutná Hora.

Ideální běžecké počasí s polojasnou oblohou a teplotou pod 20 stupňů nejlépe sedlo Vladimíru Srbovi z Jihlavy, který stylem start-cíl závod vyhrál v čase 43:26. Tento borec startující za Czech Outdoor Extrem Team minulý rok vyhrál veteránské mistrovství světa v Austrálii v pulmaratonu a jen týden před vítězstvím v Kutné Hoře nenašel přemožitele ani na Jihlavském pulmaratonu. Druhé místo obsadil rovněž novic závodu, Milan Viktora z Hodonína za 44:47. Poprvé v historii se dostal mezi tři nejrychlejší závodníky kutnohorský běžec, a sice Tomáš Tvrdík v čase 44:57.

Hlavní ženskou kategorii opanovala Petra Dvořáková z  AC Čáslav v čase 53:16, stříbro si do Jablonce nad Nisou odváží Iveta Fořtová za 54:37 a třetí místo brala Barbora Nováková z Kunvaldu (55:36).

Nejrychlejší domácí závodnicí se stala Lenka Hrčková, nejrychlejším týmem o min. třech běžcích v cíli byl SRTG Kolín.